Mikkel Hansen je bil z devetimi zadetki najboljši strelec Danske. Foto: AP

V ponovitvi dvoboja iz četrtfinala januarskega svetovnega prvenstva v Egiptu, ki so ga Danci dobili po streljanju sedemmetrovk, so Egipčani po prvem polčasu vodili s 15:14. V drugem so severnjaki pokazali boljši obraz, prvič na tekmi povedli in tekmecem ušli na 26:23.

Mikkel Hansen je dosegel devet zadetkov, Mathias Gidsel osem, vratar Niklas Landin pa je zbral 14 obramb.

V skupini A so evropski prvaki Španci z 28:27 (13:14) strli odpor Norvežanov. Zmagoviti zadetek so v zadnji minuti dosegli s sedemmetrovke. To je bila že deveta zaporedna zmaga Španije na medsebojnih tekmah. Z enakim izidom so v 1. krogu ugnali Nemce.