Tekma bo v nedeljo zjutraj. Nekaj prednosti bodo zagotovo imeli veleslalomisti, ki so na Kitajskem na tem specifičnem umetnem snegu že tekmovali v smuku in superveleslalomu ter se merili na kombinacijskem slalomu na progi Ledena reka.
V svetovnem pokalu prednjači Odermatt
Med njimi je vsekakor Švicar Marco Odermatt, ki je smuk končal na sedmem mestu, na superveleslalomu je odstopil, na kombinaciji ni nastopil, v veleslalomu pa je kot vodilni v seštevku discipline in v skupnem seštevku svetovnega pokala glavni favorit za veleslalomsko zlato.
Razšel se je s serviserjem
Žan Kranjec bo priložnost iskal v zaostreni konkurenci. Sezono je odprl s tretjim mestom v Söldnu, nato je sledil niz nekoliko slabših uvrstitev (10., 13., 12.) ter nazadnje 8. januarja še odstop v prvi vožnji Adelbodna, kjer je leta 2020 kot prvi Slovenec zmagal. Med enomesečnim veleslalomskim premorom pred olimpijskimi igrami se je Kranjec razšel s serviserjem Lojzetom Debelakom. Na Kitajsko je pripotoval dobro razpoložen.
Raje bi videl malo daljšo progo
"Načeloma sem kar zadovoljen s samim prizoriščem in organizacijo, tereni se mi zdijo lepi. Mogoče bi lahko bil veleslalom malo daljši. A s tem se ne obremenjujem preveč. Kdaj so daljši, kdaj krajši. Če pogledamo konfiguracijo, se mi zdi, da bo to lep veleslalom," je prepričan 29-letni Slovenec.
Ne sme si privoščiti napak
Veliko govora je bilo o snegu, o katerem pravi: "Če se znajdeš dobro na tem snegu, je zelo prijazen sneg. Pričakujem, da bo veliko fantov dobro smučalo, da bo vsaka malenkost štela za dober rezultat. Če boš hotel biti v vrhu, boš moral na progi dati vse, kar imaš, in si ne smeš privoščiti napake ali taktičnega smučanja."
Redko se spomni na prejšnje igre
Pred štirimi leti v Južni Koreji je bil na tekmi velikih zaostankov četrti. Avstrijec Marcel Hirscher je takrat slavil s prednostjo kar 1,27 sekunde pred drugouvrščenim. Kranjec je na četrtem mestu zaostal 1,73 sekunde. Tokrat je pričakovati precej manjše razlike. "Malo pomislim kdaj na tisto tekmo in kaj bi lahko drugače naredil, da bi dobil medaljo. Načeloma pa nisem imel nekega velikega obžalovanja, da bi se tolkel po glavi za kakšno zamujeno priložnost. Vem, kaj sem takrat naredil slabo, mislim, ne ravno slabo ..., neoptimalno, prepričan sem, da mi bo ta izkušnja pomagala v nedeljo." je zavrtel kolo časa.
Pokazati je treba vse
"Zagotovo se čutim sposobnega, da grem v boj, tudi za kolajno. Kar je treba narediti, je, da vse, kar znam, pokažem na tekmi, da ni tukaj nobenega taktiziranja v smislu ... Ne smeš imeti nobenih dvomov, kaj bo, če bo. Kot smo videli na vseh tekmah, je tako, da če želiš poseči po najvišjih mestih, moraš res pokazati vse, kar imaš in vse se ti mora iziti tako, kot si si zamislil," je dejal.
Spet pridobiva samozavest
O pritisku pa je razmišljal: "To so olimpijske igre. Nekaj pritiska bom zagotovo čutil. Ni pa to tako, da bo ta pritisk ekstremno velik, verjamem, da marsikdo računa name, po drugi strani pa, da bi imel nekaj za izgubiti ali pa kar koli, tudi ne. Do uspeha vodi samo ena pot, da bi nekaj filozofiral, taktiziral ali kar koli se obremenjeval, nima smisla. Se mi zdi, da sem pridobil nazaj samozavest, suverenost. Na treningih večkrat oziroma večinoma kažem vožnje, ki sem jih sposoben. Letos na tekmah, na katerih mi ni šlo po načrtih, ni bil problem to, da bi pozabil smučati ali kar koli..., nisem dal tistega, kar imam in česar sem sposoben. Mislim, da bom lažje dal v nedeljo in v prihodnje na tekme moje najboljše vožnje."
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje