Jakov Fak je na posamični tekmi zgrešil tri od 20 strelov. Foto: Reuters

Tekma se bo začela ob 10.00.

"Glede na celotno situacijo je realno dosegljiv cilj priti med 15 v sprintu in potem poskušati narediti preboj na zasledovalni tekmi, na kateri so štiri streljanja," je za TV Slovenija povedal Fak, ki je na posamični tekmi na 20 km zgrešil trikrat in zasedel 29. mesto.

Za uvrstitev na tekmo s skupinskim štartom, ki bo prihodnji petek, ima pravico nastopa najboljših 30 biatloncev.

Za preostale Slovence – Miho Dovžana, Lovra Planka in Roka Tršana – bo izziv uvrstitev vsaj med najboljših 40, minimalno merilo pa je uvrstitev do 60. mesta in preboj na zasledovanje.

Letos je bilo v sprintu v svetovnem pokalu na sporedu šest tekem, na stopničkah je stalo 13 biatloncev.

Stavnice za prva favorita postavljajo Norvežana Johannesa Thingnesa Boeja in Francoza Quentina Fillona Mailleta, ki je že osvojil olimpijski naslov na 20 kilometrov.

Fak: Realna je uvrstitev okoli 15. mesta