Kitajca sta si spet delila mesto na zmagovalnem odru. Foto: Reuters

Liu in Zou sta na igrah osvojila srebro že na ekipni tekmi. Za Grka pa je to tretja medalja z olimpijskih iger, trikratni svetovni prvak na krogih je bil v Riu 2016 zlat, v Tokiu pa bronast na tem orodju.

Gimnastika, krogi (M)
UvrstitevTekmovalecDržavaRezultat
1Liu JangKitajska15,300
2Zou DžingjuanKitajska15,233
3Elefterios PetruniasGrčija15,100

Na dvovišinski bradlji je bila najbolj prepričljiva Kaylia Nemour iz Alžirije (15,700), ki je dosegla svoj daleč največji uspeh v karieri. To je tudi prva zlata medalja za to afriško državo na teh igrah. 17-letnica je bila rojena v Franciji, za katero je nastopala do leta 2021. Blizu ji je bila le Kitajka Šiu Šijuan, ki je dobila dve desetinki nižjo oceno, bron pa je za las ujela Sunisa Lee, od Belgijke Nine Derwael je prejela namreč 34 tisočink višjo oceno.

Gimnastika, dvovišinska bradlja (Ž)
1Kaylia NemourAlžirija15,700
2Šiu ŠijuanKitajska15,500
3Sunisa LeeZdružene države Amerike14,800

Finale majhnih razlik Yulu
Na preskoku je najboljša skoka prikazal Carlos Yulo, ki je bil edini, ki je dobil končno oceno, ki je bila višja od 15 točk. Filipinec je osvojil že drugo zlato medaljo v Parizu, najboljši je bil že na parterju. Medalji sta osvojila še Armenec Artur Davtjan in Britanec Harry Hepworth. Finale je bil neverjetno izenačen, saj je prvo in šesto mesto ločilo vsega 227 tisočink.

Gimnastika, preskok (M)
1Carlos Edriel YuloFilipini15,116
2Artur DavtjanArmenija14,966
3Harry HepworthVelika Britanija14,949
Za Jessico von Bredow-Werndl je to že druga zlata medalja na igrah v Parizu. Foto: Reuters

Konjeništvo: Novo zlato za Nemko
Nemka Jessica von Bredow-Werndl je ponovila uspeh izpred treh let v Tokiu in na konju Tsf Dalera BB osvojila zlato medaljo v dresurnem jahanju. Druga je bila njena rojakinja Isabell Werth s konjem Wendy, tretja pa Britanka Charlotte Fry na Glamourdalu.

Von Bredow-Werndl je v grajskem parku palače v Versaillesu s svojo Dalero blestela v nastopu v prostem programu. S kobilo sta ob zvokih francoskega šansona nanizali elemente najvišjih težavnostnih stopenj. Po izjemnem nastopu si je utrnila solzo z oči.

Dresurno jahanje (Ž)
1Jessica von Bredow-WerndlNemčija90,930
2Isabell WerthNemčija89,614
3Charlotte FryVelika Britanija88,897
Woojin Kim je ustrelil peto olimpijsko zlato. Foto: Reuters

Kim olimpijski prvak v lokostrelstvu
Južnokorejec Woojin Kim je na olimpijskih igrah v Parizu osvojil zlato medaljo v lokostrelstvu med posamezniki. S srebrom se je moral zadovoljiti Američan Brady Ellison, medtem ko je bron prav tako pripadel južnokorejskemu lokostrelcu Wooseoku Leeju.

Južnokorejski lokostrelec je osvojil zlato medaljo po izjemno izenačenem dvoboju z Američanom Ellisonom, od katerega je bil boljši s 6:5. Američan je sicer vodil z 2:0 in 4:2, a je nato šele v šesti podaljšani seriji moral priznati premoč Woojinu, ki je v Parizu tako osvojil že tretjo zlato medaljo. Pred tem je bil najboljši še ekipno in v mešanih dvojicah.

Woojin je tako postal prvi lokostrelec v zgodovini, ki se lahko pohvali s skupno kar petimi zlatimi olimpijskimi medaljami.

Lokostrelstvo, posamično (M)
UvrstitevTekmovalecDržava
1Woojin KimJužna Koreja
2Brady EllisonZdružene države Amerike
3Lee WooseokJužna Koreja

Strelka iz Čila Francisca Crovetto Chadid je osvojila zlato kolajno v skeetu, potem ko je po dodatnem razstreljevanju premagala Britanko Amber Jo Rutter. Tretje mesto je zasedla Američanka Austen Jewell Smith.

Strelstvo, skeet (Ž)
1Francisca Crovetto ChadidČile55
2Amber Jo RutterVelika Britanija55
3Austen Jewell SmithZdružene države Amerike45

Novak Đoković je osvojil še zadnjo manjkajočo lovoriko, saj je v finalu olimpijskega turnirja premagal Carlosa Alcaraza s 7:6 in 7:6. Vabljeni k branju TENIŠKE NOVICE.

V namiznoteniškem turnirju je zlato medaljo osvojil Kitajec Džengdong Fan, ki je s 4:1 premagal Šveda Trulsa Möregaardha. Vabljeni k branju NAMIZNOTENIŠKE NOVICE.