Veliko veselje igralk Nove Zelandije po koncu finala. Foto: EPA

Kanadčanke so po prvem polčasu vodile 12:7, a so nato Novozelandke že v prvi minuti drugega polčasa povedle s 14:12. Michaeli Blyde je uspelo žogo prinesti v polje zadetka, Tyla King pa je nato svoji ekipi z zadetkom priborila še dodatni dve točki.

Njuna rojakinja Stacey Waaka, ki je prišla v igro na začetku drugega polčasa, je slabi dve minuti pred koncem s polaganjem žoge v polje zadetka povišala prednost na končni rezultat 19:12. Tyla King je nato sicer zgrešila poskus za dodatni točki, a tekma je bila kljub temu že odločena.

Tekmovanje v ragbiju 7 so uvedli na igrah v Riu leta 2016, kjer si je Nova Zelandija takrat v ženski konkurenci priborila srebro, Kanada pa bron.

Na tekmi za bronasto medaljo so ZDA slavile s 14:12. Avstralija, ki je osvojila zlato leta 2016 v Riu, je sicer proti koncu drugega polčasa še vodila 12:7, a so ZDA nato v izdihljajih tekme izenačile in si s polaganjem žoge v polje zadetka priborile strel za zmago, ki je Alex Sedrick tudi uspel.