Lukas Mertens je bil drugi strelec nemškega kolektiva ob zmagi nad izbrano vrsto Avstrije. Foto: EPA

Šlo je za izenačen obračun sosedskih držav, bolje so ga sicer začeli Avstrijci, ki so povedli s 3:0, a so Nemci kmalu izenačili (5:5). Sledil je mrtvi tek do konca prvega polčasa, ki so ga Avstrijci doblii s 16:15.

Na začetku drugega polčasa so Nemci znova izenačili (16:16), nato pa nasprotniku do konca obračuna niso prepustili več vodstva. V končnici so stopili na plin, z delnim izidom 4:1 so razblinili vse dvome o zmagovalcu. Najvišja prednost je znašala šest zadetkov (34:28).

Najučinkovitejša strelca sta bila Timo Kastening (Nemčija) in Sebastian Frimmel (Avstrija), oba sta bila uspešna po devetkrat. Sedem zadetkov je za Avstrijo dosegel še Nikola Bilyk, drugi strelec Nemčije je bil Lukas Mertens (6 zadetkov).