39-letni Raúl Entrerríos je dosegel štiri zadetke in bil med najzaslužnejšimi za zmago Španije nad Nemčijo. Foto: Reuters

V prvem polčasu je Španija (Fernandez šest golov) vodila za največ štiri gole, v drugem pa so Nemci (Kastening sedem) z delnim izidom 5:1 povedli za dva zadetka (21:19) in imeli pri vodstvu 25:23 še vse pod nadzorom. Toda sledilo je črnih nemških devet minut, tekmeci so dosegli šest zaporednih zadetkov in tekmo mirno pripeljali do konca. V skupini I se bodo za dve mesti, ki vodita v četrtfinale, ob Špancih (5 točk) borili še Madžari (6) in Poljaki (4). Nemce lahko reši le čudež: premagati morajo Poljake in Brazilce in upati na dva poraza Madžarske ali Španije.

Zlatko Horvat je bil z osmimi goli prvi strelec Hrvaške ob zanesljivi zmagi nad Bahrajnom. Foto: Reuters

Lahko delo za Dansko in Hrvaško
V skupini II, ki se bo v četrtfinalu križala s slovensko skupino, pred začetkom drugega dela najbolje kaže branilcem naslova Dancem in Hrvatom. Danci so v drugi del prenesli štiri točke, Hrvati pa tri, obe reprezentanci pa sta danes zanesljivo zmagali. Danska, ki je v prvem delu z dvomestno razliko premagala vse tekmece, je bila za devet zadetkov boljša od Katarja, Hrvaška pa je s pol moči odpravila Bahrajn (28:18), ki je v prvih 20 minutah dosegel le dva zadetka.

Na srečo Hrvatov razen Danske v njihovi skupini ni več evropskega tekmeca in papirnati scenarij je, da bodo prav Danci in Hrvati v ponedeljek odločali o prvem in drugem mestu v skupini II. A prej bodo morali "kavboji" opraviti z Argentino, ki je že znala zagreniti njihova življenja. Gavči so premagali Hrvate na SP-ju leta 2003, ko so bili edinkrat svetovni prvaki.