Peter Prevc je v finalu na drugi tekmi v Zakopanah izgubil eno mesto in s tem izpustil priložnost, da bi se prvič v svetovnem pokalu uvrstil med najboljših deset skakalcev. Foto: EPA
Simon Ammann
Simon Ammann je 19. v karieri slavil v svetovnem pokalu, hkrati pa so to bile že njegove 57. stopničke, s čimer je v skupnem seštevku napredoval na 2. mesto. Foto: EPA
Zakopane, Poljska, Malysz
Adam Malysz je prvi zvezdnik tekem v Zakopanah, ki z obiskom prekašajo vse preostale postojanke svetovnega pokala. Foto: EPA
Thomas Morgenstern
Vodilni v svetovnem pokalu Thomas Morgenstern ima pred Ammannom 345 točk prednosti, pred tretjim Andreasom Koflerjem pa še dve točki več. Foto: Reuters
Prevcu se je deseterica izmuznila

Vsi štirje slovenski smučarski skakalci so se zanesljivo uvrstili na drugo tekmo v Zakopanah, a je trojica nato obstala v 1. seriji. Brez finala so ostali 31. Robert Kranjec, 34. Jurij Tepeš in 38. Jernej Damjan.

Ponovil Innsbruck, Whistler še lovi
V nasprotju z omenjenimi je Peter Prevc v prvo skočil 129,0 m in se z visokimi ocenami z 10. mestom prebil v finale. Napad na najboljšo letošnjo uvrstitev se 18-letnemu mladeniču iz Dolenje vasi ni posrečil najbolje in je s skokom, dolgim 117,0 m, zdrsnil na končno 11. mesto. Prav enajsto mesto je najboljši Prevčev rezultat v svetovnem pokalu, ki ga je prvič dosegel na letošnji novoletni turneji v Innsbrucku. Prevc je prvič zablestel lani na olimpijskih igrah v Vancouvru, kjer je na mali skakalnici v Whistlerju osvojil sedmo mesto.

"Večji užitek kot v Innsbrucku"
"Drugi skok ni bil tako dober kot prvi, ki je bil res zelo lep. Žal drugi ni bil tak, kar se je malce poznalo na koncu. Sicer pa mi kvalifikacije res niso uspele, tako da sem se nato še posebno zbral za tekmo in je šlo. Sicer pa je na Poljskem res užitek skakati. V primerjavi z enajstim mestom v Innsbrucku sem tu bolj užival, saj Poljaki veliko bolj navijajo za vse skakalce, kot pa je to v navadi v Avstriji," je po uspehu dejal Prevc.

Olimpijski prvak zasluženo do 19. zmage
Pred nepregledno množico poljskih navijačev, več deset tisoč so jih morali zaustaviti že pred samimi skakalnicami v okolici Zakopan, je bil prepričljivo najboljši Ammann. Olimpijski prvak je vodil že po prvem skoku, v drugem pa je prednost še povečal in s tem upravičeno slavil 19. zmago v svetovnem pokalu. Na drugo mesto se je zavihtel Thomas Morgenstern, ki je obakrat skočil ob neugodnem vetru, zaradi česar je imel ugoden koeficent pri izračunavanju točk.

Najnižjo stopničko je zasedel Norvežan Tom Hilde. Dan po zmagi je Malysz osvojil šesto mesto, rojake pa je navdušil še Kamil Stoch, ki je s sedmim mestom skoraj izenačil svoj dosežek kariere.

V nedeljo pika na i
V nedeljo je na sporedu še tretja tekma v poljskih Karpatih, s katero bodo nadomestili odpovedano tekmo v Harrachovu.