Avstrijski skakalci so brez večjih težav osvojili naslov svetovnih prvakov. Foto: Reuters
Norveški skakalci
Norveški skakalci so pred domačim občinstvom postali svetovni podprvaki. Foto: Reuters
Severin Freund
Zadnji nemški skakalec Severin Freund je ob doskoku padel, a je vseeno pomagal svoji reprezentanci zadržati končno tretje mesto. Foto: Reuters
Avstrijci prvaki, Slovenci šesti

Po skokih prve skupine je bila Slovenija uvrščena na 7. mesto. Mitja Mežnar je skočil 95 m. V drugi skupini je skakal Jernej Damjan, ki je poletel 94,5 m daleč in na lestvici izgubil še eno mesto. Kot tretji Slovenec je skočil Robert Kranjec, ki je poletel 101 m, zadnji pa je pri 99 m pristal še Peter Prevc in svoji ekipi zagotovil nastop v finalu. Najdaljša v prvi seriji sta bila Avstrijec Martin Koch in Norvežan Anders Bardal, ki sta skočila po 105,5 m. Svetovni prvak Thomas Morgenstern je pristal pri 105 m.

Napredovali za mesto
V drugi seriji je Mežnar občutno popravil svoj prvi skok, saj je skočil 5 m dlje (100 m). Bolje se je odrezal tudi Damjan, ki je pristal pri 99 m. V tretji skupini je odličen skok iz prve serije ponovil Kranjec, ki je pristal pri 100 m in svoji ekipi pomagal prehiteti Češko. Zadnji slovenski skok je opravil Prevc, ki je razdalji iz prve serije dodal še pol metra in Slovenijo učvrstil na šestem mestu ter pomagal izpolniti zadani cilj. Na tekmi vseeno ni manjkalo drame, saj je ob zadnjem nemškem skoku Severin Freund padel pri pristanku, kar pa ni pokvarilo končne uvrstitve njegovih rojakov, ki so na koncu osvojili zasluženo tretje mesto.