Na zmagovalnem odru je bil (drugič v karieri) tudi Avstrijec Simon Eder. Foto: EPA

Ker na Holmenkollnu posodabljajo nordijski center, da bo pripravljen za svetovno prvenstvo leta 2011, je biatlonski svetovni pokal prvič gostoval v Trondheimu. Nemec Greis je za 18 sekund premagal Björndalna, ki je vseeno prevzel vodstvo v skupnem seštevku, saj je bil Poljak Tomasz Sikora le 13. Pet tekem pred koncem ima Björndalen 28 točk prednosti pred Sikoro.

"Na strelišču sem tvegal in bil zaradi velike samozavesti uspešen. Rzamere so bile težke, proga zahtevna. Da premagaš Björndalna na domačem terenu, moraš biti res močan in tega uspeha sem seveda še kako vesel," je po drugi zmagi sezone povedal Greis.

Janez Marič je bil 26., Klemen Bauer 32. Pri ženskah je zmagala Olga Zajceva. Rusinja, ki je osmič v karieri stopila na najvišjo stopničko, je v tesnem boju ugnala vodilno v skupnem seštevku svetovnega pokala Švedinjo Heleno Jonsson. Teja Gregorin je s 40. mestom ujela eno točko. Boljši dosežek je zapravila na drugem streljanju, ko je bila dvakrat nenatančna.

10 km (M), šprint: *
1. M. GREIS NEM 26:11,3 (0) 2. O.-E. BJÖRNDALEN NOR +18,3 (1) 3. S. EDER AVT 31,8 (0) 4. M. ČUDOV RUS 37,4 (0) 5. A. OS NOR 40,6 (1) 6. I. ČEREZOV RUS 46,8 (0) 7. B. FERRY ŠVE 49,9 (0) 8. L. BERGER NOR 53,0 (2) 9. T. BURKE ZDA 57,5 (1) 10. R. LESSING EST 59,5 (0) ... 26. J. MARIČ SLO 1:35,2 (2) 32. K. BAUER SLO 1:46,7 (3) 54. P. DOKL SLO 2:34,3 (0) 74. V. RUPNIK SLO 3:10,7 (2) * - zgrešeni streli/kazenski krogi

7,5 km (Ž), šprint:                 *
 1. O. ZAJCEVA        RUS  22:56,9 (0)