Maksim Čudov je pokvaril nemško slavje v Rennsteig Areni. Foto: Reuters
Michael Rösch
Michael Rösch je bil zadovoljen tudi z drugim mestom. Foto: Reuters
Rusko presenečenje v Oberhofu

Po streljanju stoje je imel Rösch še tri sekunde prednosti, a je Čudov zadnji krog odtekel izjemno in slavil drugič letos. Tretje mesto je zasedel Poljak Tomasz Sikora in prevzel vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala. Povsem je odpovedal Ole Einar Björndalen. Legendarni Norvežan je zasedel šele 24. mesto, zgrešil je kar tri strele.

V konkurenci 113 tekmovalcev je bil najboljši Klemen Bauer, ki je zasedel 37. mesto. Janez Marič je končal na 42. mestu, Vasja Rupnik je bil 90., Jože Mehle pa 96.

"Moram reči, da je tek že blizu optimalnega, pri streljanju pa sem delal napake. Tokrat sem jih naredil pri merjenju, ko sem prehitro sprožil strele. Na progi so mi pomagale najbrž tudi ene najhitrejših smuči današnje tekme. Tu je servisna ekipa opravila zares odlično delo," je strnil občutke Klemen Bauer.

V nedeljo biatlonke in biatlonce čaka skupinski štart. Kot edina slovenska predstavnica bo nastopila Andreja Mali.

10 km (M), šprint:
* 1. M. ČUDOV RUS 25:49,5 (0) 2. M. RÖSCH NEM +12,7 (0) 3. T. SIKORA POL 25,2 (1) 4. M. ŠLISINGR ČEŠ 33,2 (0) 5. C. STEPHAN NEM 36,8 (1) 6. D. JAROŠENKO RUS 37,0 (1) 7. A. BIRNBACHER NEM 46,7 (1) 8. A. PEIFFER NEM 49,7 (1) 9. R. HAFSAS NOR 52,3 (3) 10. T. EBERHARD AVT 56,4 (2) ... 24. O. E. BJÖRNDALEN NOR 1:14,1 (3) 37. K. BAUER SLO 1:35,2 (3) 42. J. MARIČ SLO 1:46,0 (4) 90. V. RUPNIK SLO 3:40,2 (6) 96. J. MEHLE SLO 4:04,9 (5) * - zgrešeni streli/kazenski krogi