Francoz je zaostal le osem stotink in Ferstl si je lahko oddahnil. Uspešno je stopil v čevlje svojega očeta Seppa, ki je na Streifu dobil smuk v letih 1978 in 1979 in je bil tokrat med gledalci v ciljni areni. Ferstl mlajši je povedal, da je Kitzbühel zanj domače prizorišče in se tam počuti kot v dnevni sobi. Nemci so tako ponovili lanski uspeh v meki alpskega smučanja, potem ko je Thomas Dressen lani dobil smukaško tekmo. Poraženi so Avstrijci, ki so v treh dneh Kitzbühela ostali brez zmage in danes celo brez stopničk, superveleslalomska tekma pa tudi Slovencem ni prinesla uspeha, saj je le Boštjan Kline, ki je štartal s številko 16 med Parisom in Feuzom (Švicar je v prečnem prehodu odstopil) ujel točke (oziroma točko) za 30. mesto.
Do zmagoslavja z osovraženo številko ena
"To je neverjetno. Nisem imel druge izbire, kot da sem vzel številko ena, ki je nihče drug ni želel. Z vožnjo sem bil zadovoljen, nisem lovil nikogar, nisem čutil nobenega pritiska, nisem imel kaj izgubiti," je dejal novi superveleslalomski gospodar Streifa, ki pa bo prejel nekoliko manjšo denarno nagrado v višini 63.270 švicarskih frankov kot zmagovalca v Kitzbühelu bolj cenjenih smuka in slaloma, ki sta vsak odnesla ček v višini 84.360 švicarskih frankov.
Slovenci premalo napadalni
Slovenska peterica se ni izkazala. Kline je bil 30., Martin Čater, Klemen Kosi in Tilen Debelak so bili prepočasni za trideseterico, medtem ko je Miha Hrobat odstopil. "Na samopodobi in samozavesti bo treba več delati. Če si hočeš na temu velikemu odru kaj več vzeti, moraš biti bolj 'freh', bolj napadalen, odločen, eksakten, brez nekih vprašajev in pomislekov. Neke minimalne stvari smo dosegli v Kitzbühlu, ne moremo pa biti zadovoljni. A zdaj ni čas za debate in velike besede, treba se je pripraviti za naslednji konec tedna in svetovno prvenstvo. Imamo kvaliteto in imamo tudi nekaj rezultatov, na katerih lahko gradimo," ni izgubil upanja trener Peter Pen.
Clarey zaostal 8 stotink, Paris 10
Kdo bi si mislil, da bodo gledalci najboljše smučanje na poledeneli in zelo zahtevni progi videli že takoj na začetku tekme. Ferstla z mesta vodilnega nista zrinila niti Avstrijca Kriechmayr (naredil je napako pred Hausbergom, je pa s četrtim mestom prevzel vodstvo v superveleslalomskem seštevku) in Mayer, ko pa je zaostal (le za desetinko) še favorizirani Dominik Paris, junak petkovega smuka, je bilo že jasno, da se obeta presenečenje. Paris je osvojil tretje mesto. Johan Clarey je s številko 20 še najbolj ogrozil prvo nemško zmago na superveleslalomih v Kitzbühelu, a mu je zmanjkalo osem stotink. Razlike so bile na kratki progi pričakovane majhne, prvih 17 smučarjev je bilo v 75 stotinkah.
Are bo zadnja Svindalova postaja
Aksel Lund Svindal, ki v Kitzbühelu zaradi bolečin v kolenu ni tekmoval, je medtem sporočil, da bo po svetovnem prvenstvu v Areju končal kariero. 36-letni Norvežan je novico o koncu kariere sporočil na slovesni prireditvi ob robu tekem v Kitzbühelu. "Tekme na SP-ju bodo moje zadnje," je dejal Svindal, ki je prejel stoječe ovacije gostov.
36 zmag, 7 zlatih medalj, dva globusa ...
Svindal je z dvema olimpijskima zmagama, petimi naslovi svetovnega prvaka in seveda dvema velikima kristalnima globusoma eden najuspešnejših alpskih smučarjev v zgodovini. V svetovnem pokalu ima 36 zmag, 80-krat pa je stal na zmagovalnem odru. Le zmaga v smuku na slovitem Streifu se mu je vedno izmaknila iz rok, boleč je zlasti spomin na poškodbo pred tremi leti.
Svetovni pokal, seštevek superveleslaloma (5/8):
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje