Martin Fourcade upravičuje francoske napovedi, da bo mlajši Fourcade naslednik izjemnega Raphaela Poireeja, štirikratnega zmagovalca svetovnega pokala. Foto: Reuters
Rusinje: Slepcova, Bogali, Guseva, Zajceva
Rusinje so pred izjemno bučnim občinstvom na Južnem Tirolskem, kjer so prevladovali Nemci, slavile zaradi uspešnega strelskega nastopa. Foto: Reuters

Z enim zgrešenim strelom je mlajši izmed bratov Fourcade na 15-kilometrski tekmi za 17,2 sekunde prehitel Šveda Björna Ferryja (2), še štiri desetinke več pa je zaostal Rus Anton Šipulin (2).

Slab začetek pokopal upe Faka
Edini slovenski predstavnik med 30 najboljšimi biatlonci v svetovnem pokalu je bil Jakov Fak, ki je vidnejšo uvrstitev zapravil že na prvem streljanju leže, ko je zgrešil kar trikrat. Po enkrat je Fak zgrešil še na 3. in 4. streljanju, tako da ni mogel višje od 24. mesta.

Strelski polom Nemk in Norvežank
Rusinje Svetlana Slepcova, Ana Bogali-Titovec, Natalija Guseva in Olga Zajceva so prepričljivo zmagale v štafeti na 4 x 6 km. Druge Švedinje so zaostale 57,1 sekunde, tretje pa so bile Nemke (+2:20,1), ki so si nabrale kar štiri kazenske kroge. Še slabše se je godilo šestim Norvežankam, ki so morale kljub 14 popravam odteči kar šest kazenskih krogov. Slovenke zaradi samo treh tekmovalk v svetovnem pokalu niso nastopile.