Športni dosežki, komunikativnost in delovanje v glasbenih vodah so ga povzdignili med najbolj priljubljene Slovence. Grenek priokus na njegovi športni poti je ostal prav ob koncu, ko ni bil uvrščen v olimpijsko slalomsko reprezentanco v Torinu.
Svetovni mladinski prvak v superveleslalomu33-letni Košir je svojo pot v svetovni vrh začel leta 1991, ko je na Norveškem postal svetovni mladinski prvak v superveleslalomu. Istega leta je kot 19-letnik osvojil tudi prve točke v svetovnem pokalu.
Prva zmaga v Madonni
Na prvo izmed treh zmag v svetovnem pokalu ni bilo treba čakati dolgo. 20. 12. 1993 je na slalomu v Madonni di Campiglio dosegel prvo slovensko zmago v svetovnem pokalu od samostojnosti.
Olimpijski bron v Lillehammerju
Vrhunec njegove kariere je bila bronasta slalomska medalja na olimpijskih igrah v Lillehammerju leta 1994. V sezoni 1994/1995 je osvojil drugo mesto v veleslalomskem seštevku ter tretji mesti v skupni razvrstitvi in slalomu. V naslednjih sezonah je bil v senci velikega prijatelja Alberta Tombe, kljub temu pa je še vedno krojil svetovni slalomski vrh.
Med 20 stopničkami tudi slavje v Kranjski Gori
Zvezdne trenutke je spet dočakal januarja 1999, ko je slavil na slalomih v Kranjski Gori in Kitzbühlu. Takrat je bil tudi drugi v slalomskem seštevku. Zadnjič se je na stopničke v svetovnem pokalu povzpel v sezoni 2000/2001 v japonskem Šigakognu. Po tej sezoni se je krivulja začela obračati navzdol. V zadnjih treh letih se je med deseterico uvrstil le še enkrat. Skupno je točke osvojil na 70 tekmah.
Na odru za zmagovalce v svetovnem pokalu je bil skupno 20-krat, od tega 18-krat v slalomu. Edini Slovenec, ki je bil večkrat na stopničkah, je bil Bojan Križaj (33, 8 zmag).
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje