Marko Grilc je pred več tisoč navdušenimi navijači potrdil sijajno sezono s tretjim mestom. Foto: EPA

Tako v ruski prestolnici kot skupno je slavil Avstrijec Stefan Gimpl. Matevž Petek, drugi Slovenec v finalu, je bil 11. Mitja Kodrič je bil 23., Luka Jeromel 26., Matej Pavlič pa 38.

Grilc, ki je za svoje nastope zbral 45,5 točke, je moral priznati premoč le skupnemu zmagovalcu svetovnega pokala, Gimplu (50,4), in Švicarju Thomasu Francu (46,4).

Po petih tekmah akrobatskih skokov je Gimpl kristalni globus osvojil s 4100 točkami, Grilc je na skupno drugem mestu sezono končal s 1640 točkami, Finec Peetu Piiroinen pa jih je na tretjem mestu zbral 1450. Petek je bil s 775 točkami 12., Domen Bizjak 19. (560), Jeromel 42. (286,7), Kodrič 76. (80), Matevž Pristavec 86. (44,5), Pavlič pa 92. (37,6).