Tina Maze se na drugi progi ni znašla in je imela celo najslabši čas finala. Foto: EPA
Tessa Worley
Tessa Worley je po Aspnu in St. Moritzu zapored dobila še veleslalom na Semmeringu, kar je skupno njena peta zmaga v svetovnem pokalu. Foto: EPA
Maria Riesch
Maria Riesch bo še morala počakati na zmago v veleslalomu, v katerem ima zdaj dve drugi mesti in eno tretje. Foto: EPA
Tessa Worley je izrazita specialistka za veleslalom, saj je samo še v slalomu osvajala točke za svetovni pokal. Njena najboljša neveleslalomska uvrstitev je 13. mesto iz lanskega slaloma v Flachauu. Foto: EPA
Tina Maze
Tina Maze je zapravila priložnost, da bi se v skupnem seštevku prebila na 3. mesto. Foto: EPA
Zamujena priložnost Mazejeve

Na smučišču na znamenitem prelazu Semmering, ki ločuje Štajersko in Spodnjo Avstrijo, je potekal četrti veleslalom sezone, ki se je končal s tretjim zaporednim slavjem Francozinje Worleyjeve. 21-letnica iz Annemassa je v težkih razmerah na drugi progi odlično izkoristila postavitev svojega trenerja Anthonyja Sechauda in še povečala prednost pred izzivalkami.

Mazejeva poraženka boja za zmago
Med favoritinjami tekme je bila tudi slovenska športnica leta Tina Maze. Slovenka s številko 6 je pričakovanja na prvi progi potrdila s hitro in tekočo vožnjo, na kateri je za pičlih 18 stotink zaostala le za trenutno v veleslalomu nepremagljivo Francozinjo. V finalu najboljše trideseterice se je vrstni red zaradi lukenj na progi in moteče difuzne svetlobe temeljito premešal. Poraženka spopada najboljših smučark na svetu je bila Črnjanka, ki se je skozi celotno progo borila z napakami, na koncu pa je z delitvijo 28. časa finala (1:06,30) izgubila štiri mesta in s tem uvrstitev na zmagovalne stopničke. Za novo serijsko zmagovalko je Mazejeva zaostala 1,29 sekunde.

Najbolje dozdaj na Semmeringu
"Prva vožnja je bila dobra, na drugi pa sem imela preveč napak. Ritem sem izgubljala ves čas finala. Nisem našla stika s podlago, ves čas me je metalo v zrak. Malo verjetno tudi zaradi slabše proge, tekmovalke so zdrsale sneg na nekaterih mestih in sem napačno reagirala na ledenih ploščah, ki jih nisem pričakovala. Kljub temu sem dosegla najboljši izid v Semmeringu, kjer nikoli doslej nisem bila v ospredju. Sem lahko zadovoljna, smučam dobro in sem ves čas blizu najboljšim, če se vse 'poklopi', pa sem lahko tudi povsem na vrhu," je povedala Tina Maze.

Dve Nemki ob francoski zmagovalki
Drugo mesto je zasedla Maria Riesch, ki je tako v skupnem seštevku znova prehitela Lindsey Vonn, ki je bila tokrat sedma. Najnižjo stopničko je zasedla druga Nemka Kathrin Hölzl, ki je do 3. mesta prišla kljub hudemu prehladu, zaradi česar je bil vprašljiv tudi njen nastop na 13. tekmi sezone za alpske smučarke. Številne avstrijske navijače je razveselila Elisabeth Görgl s četrtim mestom. Omenjena trojica je za Worleyjevo zaostala od 62 do 85 stotink.

Drevova in Brodnikova med zadnjo deseterico
Ob Črnjanki sta bili na štartu med 63 tekmovalkami še dve Slovenki: Ana Drev (36) in Vanja Brodnik (56). Drevova je po veliki napaki na sredini proge zaostala skoraj štiri sekunde, s čimer je močno zaostala za finalom in na koncu zasedla 46. mesto. Še nižje je bila povratnica v svetovnem pokalu Brodnikova, ki je z 52. mestom in petsekundnim zaostankom prehitela le dve smučarki.