V Sloveniji pa se ga bomo morda spominjali kot prelomnega trenutka v tej sezoni, saj se zdi, da je forma naših smučarjev v vzponu. Tekme na progah Streif in Ganslern so prišle v pravem trenutku. Potolčeni od neuspeha na švicarski turneji so se slovenski tekmovalci odzvali na pravi način - z dobrimi rezultati. Dejstvo, da so naši fantje v treh dneh dosegli tri uvrstitve med najboljših deset, nam lahko pred svetovnim prvenstvom v Val d'Iseru vlije nekaj upanja.
Jerman našel samega sebe
Na najtežji progi na svetu se je izkazal Andrej Jerman. Potem ko je prejšnji ponedeljek pokopal očeta, se je lahko povsem osredotočil na težko nalogo, ki je bila pred njim. Ker mu v letošnji sezoni rezultati nikakor niso bili naklonjeni, mu je prišlo 9. mesto na superveleslalomu zelo prav. Injekcija samozavesti za smuk. Odpeljal ga je z odliko. Absolutni vrhunec sezone svetovnega pokala je končal na 7. mestu in s tem izboljšal najboljšo slovensko uvrstitev za svetovni pokal na smukih v Kitzbühelu. Končno se je nekaj izšlo po željah.
Pred vrati je Garmisch, vrnitev na kraj zločina
Rezultata sta prišla v pravem trenutku. Prihodnji konec tedna bo namreč smuk v Garmischu v Nemčiji - na progi, na kateri je Jerman leta 2007 zmagal in dosegel za zdaj edino slovensko zmago na smukih. Proga Kandahar je sicer od takrat doživela določene spremembe, a Tržičan se bo na njej zagotovo dobro znašel. Na "kraj zločina" se vsi smučarji radi vračajo. Ta dirka prihaja kot nalašč, da Jerman pred svetovnim prvenstvom s še eno dobro uvrstitvijo potrdi dobro pripravljenost in v savojske Alpe odpotuje kot eden mnogih favoritov za medalje.
Samozavestni Bernard Vajdič
Posebna zgodba je slalom, ki nam je v nedeljo dokazal, da so kakršne koli napovedi v tej disciplini nemogoče. V drami pred 20.000 navijači se je zelo dobro znašel Bernard Vajdič, ki je končno enkrat v drugi vožnji napredoval in na koncu zasedel vrhunsko peto mesto. Kapo dol, ampak naj nas to ne zanese. Priznati moramo, da so mnogi odlični slalomisti delali napake in da je bil osip velik. Velenjčan je sicer nastopil hrabro in odločno, toda za najvišja tri mesta mu vseeno nekaj malega še manjka. Se je pa dobro videlo, kako mu je koristila zmaga na tekmi FIS v Westendorfu, saj je smučal bistveno bolj samozavestno kot na prejšnjih tekmah.
Premajhen ekipni slalomski učinek
Žal Vajdičevega uspeha nista dopolnila Mitja Valenčič in Mitja Dragšič. Slednji preživlja izredno težko in zoprno obdobje. Namreč bil je v vrhunski formi, v Zagrebu je še na zadnjem vmesnem času držal korak z najboljšimi, toda sledil je odstop. In nato tri ničle v Adelbodnu, Wengnu in Kitzbühlu. Dragšič ni več tako prepričan o sebi, kot je bil na začetku sezone. V Garmischu zato nujno potrebuje soliden rezultat, kar pa lahko trdimo tudi za Valenčiča, ki v Kitzbühlu prvič v tej sezoni ni osvojil točk. Če smo natančnejši, je odstopil. Četrtega slalomista v tem trenutku nimamo.
Zmerni optimizem za Val d'Isere
Glede na dosežene rezultate in poznavajoč razmere znotraj slovenske moške reprezentance lahko svetovno prvenstvo pričakujemo z zmernim optimizmom. Medalja bo težko dosegljiva, toda Slovenci bodo vsaj v igri za visoka mesta. Potem pa se tako ali tako lahko zgodi marsikaj. Ne pozabimo tudi na nepredvidljivega Aleša Gorzo, ki je v tej sezoni že dokazal, da zna zelo hitro smučati na terenu v Val d'Iseru. Še vedno pa nam na koncu ostane Tina Maze, ki bo, kot kaže, tudi na tem velikem tekmovanju nosila glavno breme slovenskega uspeha. Doslej je pod težo tega vselej klonila.
Urban Laurenčič
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje