Na tem prizorišču v osrednji Švedski bosta v nedeljo na sporedu tekmi mešanih štafet in posamična mešana tekma.
Vprašanje le, ali bo Bauer pripravljen
Velikih skrivnosti pred nedeljskim uvodom v sezono ni. Kandidati za mešano štafeto so svetovni prvak Jakov Fak, Klemen Bauer, nosilka olimpijske medalje iz Sočija Teja Gregorin in Andreja Mali. Pred potjo v Skandinavijo je bilo odprto le vprašanje, ali bo Klemen Bauer, ki je poleti prebolel mononukleozo, za prvo tekmo v sezoni zares pripravljen. "Vse kaže, da bo, če se do nedelje ne bo zgodilo nič nepredvidljivega. Trdno računam z njim," na zdravstveno stanje Bauerja odgovarja glavni trener slovenske reprezentance Tomaš Kos in dodaja, da bi bil prva menjava zanj glede na trenutno stanje Rok Tršan, če bi se zaradi slabega zdravstvenega stanja zgodile spremembe pri Bauerju.
Že pred štafetno tekmo bo na sporedu tudi posamična mešana tekma, za katero pa Kos še ne želi razkriti nastopajočih: "Dejstvo je, da dvojni nastop ni mogoč, kdo bo nastopil, pa še ne morem razkriti. Imam sliko v glavi, a tega še nisem povedal tekmovalcem, zato ne morem niti medijem."
14 dni na snegu v Idreju nujnih
V Idreju je bil pri Slovencih poudarek na snežnem treningu. "Osnovna naloga je bila, da se spet navadimo na sneg. Prav kompleksen snežni trening je bil tisto, kar nam je manjkalo, saj je občutek pri teku in tudi sam položaj telesa na snegu vendarle drugačen od tistega na rolkah. Teh 14 dni tukaj je bilo zato res nujnih," je izpostavil češki strokovnjak na krmilu slovenske biatlonske barke.
Fak in Gregorinova zasedla drugo mesto
Slovenci pa so nastopili tudi na dveh preglednih tekmah, kjer so se pomerili s Čehi, pa delom francoske, japonske in kitajske ekipe. "Jakov Fak in Teja Gregorin sta na sprintu zasedla drugo mesto in seveda sem bil s tema dosežkoma in nastopom zelo zadovoljen. Na drugi tekmi v zasledovanju pa so bile zelo slabe razmere, tekmovalci so delno nastopili s smučmi za trening, delno s tekmovalnimi in zato je bilo drugi dan nemogoče realno oceniti nastop, lahko pa rečem, da nam je morda tukaj zmanjkal kanček zbranosti. A rezultati so bili na obeh tekmah manj pomembni. Manjkajo nam tekme, zato je bilo za tekmovalce važno, da dobijo tisti občutek s tekem in da začutijo tekmovalni utrip."
Že danes se ekipa seli v Östersund, kjer jo v smučini tekem svetovnega pokala čaka še en težek trening, nato pa prve tekme. Kos pred prvimi nastopi še nekoliko skriva slovenske cilje: "Vsi komaj čakamo, da se začne. Tukaj smo videli A-ekipo Češke, ki je na vrhunski ravni in prav vsi se trudimo po najboljših močeh. Kmalu bomo videli, kaj in kako. Prve tekme bodo razkrile karte."
100.000 evrov kazni za ruski biatlon
Medtem pa je Mednarodna biatlonska zveza (IBU) rusko zvezo zaradi številnih kršitev dopinških pravilnikov v pretekli sezoni kaznovala z najvišjo možno denarno kaznijo - 100.000 evrov. Konkretno so za kazen krivi dopingirani Aleksander Logvinov, Jekaterina Jurjeva in Irina Starih. "S tem smo pod streho spravili vse dopinške primere," je povedala generalna sekretarka IBU-ja Nicole Resch, razkrila, da so že spremenili tudi rezultate končnih uvrstitev, še vedno pa se IBU ukvarja s prerazporeditvijo denarnih nagrad. Nekdanji mladinski svetovni prvak Logvinov ima kazen do 25. novembra 2016, Starihova, ki so ji naknadno dokazali zlorabo eritropoetina, je kaznovana do decembra 2016, Jurjeva, ki je na dopingu niso ujeli prvič, pa je medtem sklenila svojo kariero.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje