V Hakubi je Kranjec v soboto osvojil šesto mesto, dan kasneje pa je stopil na najvišjo stopničko. Foto:
Simon Ammann
Simon Ammann je prepričljivo osvojil skupni seštevek velike nagrade. Foto: EPA
Kranjec dobil drugo tekmo v Hakubi

Z velikim uspehom je le še potrdil dobro formo, obenem pa se utrdil na drugem mestu skupnega seštevka, ki mu ga ne more vzeti nihče. To mu je omogočil tudi njegov najbližji zasledovalec Poljak Adam Malysz, ki ga na Japonskem ni bilo.

Ammann s tretjim mestom do skupne zmage
28-letni slovenski skakalec je bil prvi že po uvodni seriji (131,5 m), v kateri ga je preskočil le Daiki Ito, ki je bil 2,5 metra daljši. Kranjec je svojo dobro uvrstitev zadržal tudi v drugo, ko je imel tudi najdaljšo daljavo finalne serije. Za osem točk točk je ugnal domačina Ita, končni zmagovalec velike nagrade Švicar Simon Ammann na tretjem mestu pa je zaostal še 3,6 točke več.

V žep pospravil 5.700 frankov
Za "letečega Kranjčana" je to druga zmaga na poletni veliki nagradi, pred štirimi letimi je slavil v švicarskem Einsiedelnu. Tam je tudi letos stal na stopničkah, bil je tretji. Za zmago je Kranjec prejel 5.700 švicarskih frankov, že v soboto pa si jih je s šestim mestom priboril dodatnih 450.
"Poskusni skok sem zares dobro izvedel, potem pa ni bilo vse optimalno. Fizično sem tako dobro pripravljen, da sem tudi v slabših pogojih med najboljših deset, v normalnih pogojih pa med šesterico," je dejal Kranjec.
Čez mesec dni zaključek v Klingenthalu
Nastopili so še trije slovenski tekmovalci. Robert Hrgota je zasedel 17., Mitja Mežnar 23., Matic Kramaršič pa 24. mesto. Zadnja tekma serije bo 3. oktobra v nemškem Klingenthalu.

Končni vrstni red:      daljave   točke