Henrik Kristoffersen je ob prihodu v cilj po finalni vožnji takole zletel v zaščitno ogrado. Norvežan je v slalomskem seštevku še povečal prednost pred Marcelom Hirscherjem. Foto: Reuters

To je nekaj neverjetnega. Moja zmaga v Adelbodnu, nato Kjetil, pa Aksel in jaz znova danes tukaj - to je nekaj res čudovitega. Vzdušje v moštvu je res zelo dobro, v zadnjih dneh smo se veliko zabavali. Da sem lahko najhitrejši ne glede na teren ali prizorišče, je zame nekaj zelo dobrega. Vem, da sem lahko zelo hiter na strmih progah, za položne pa pred Wengnom nisem bil tako prepričan. Doslej je za nami pet slalomov, še pet jih sledi, kar niti ni tako malo smučanja na vrhunski ravni.

Henrik Kristoffersen
Marcel Hirscher
Marcel Hirscher je ostal brez točk. Foto: Reuters
Jens Byggmark
Jens Byggmark je v finalu pridobil kar 18 mest. Foto: Reuters
Kristoffersen dobil slalom v Wengnu

Na precej položni in kratki progi se je Norvežanu že v prvi vožnji najbolj približal Razzoli (+0,16), ki je v finalu napadel z vso močjo in se zavihtel na vrh, a je bil najboljši slalomist letošnje sezone tudi tokrat odličen, ko je bilo to najbolj potrebno. Ob merjenju zadnjega vmesnega časa je sicer zaostajal za pet stotink sekunde, a je z odlično odpeljanim spodnjim delom preprečil italijansko zmago.

Izjemno je finalno vožnjo sicer odpeljal Šved Jens Byggmark, ki je bil po prvem delu šele 22. in je nato počasi, a vztrajno napredoval po lestvici navzgor. Prvi, ki ga je prehitel, je bil šele petouvrščeni po prvi vožnji Gross, ki je bil hitrejši za pičlo stotinko sekunde. Za vodilnim dvojcem sta tedaj zaostala tudi Alexis Pinturault in Felix Neureuther, medtem ko je Marcel Hirscher odstopil in ostal brez točk.

Hadalin v finalu zdrsnil na zadnje mesto
Izvrstno je s prvo progo opravil 20-letni Štefan Hadalin, ki se je uvrstil v finale s 23. časom. Imel je štartno številko 55. Za vodilnim je zaostal 1,11 sekunde. Prepočasen je bil Matic Skube (+1,90). V finalu je bil Hadalin na dobri poti, po prvem merjenju vmesnega časa je imel še vedno nekaj prednosti (-0,14), nato pa je storil napako, zdrsnil in izgubil veliko dragocenega časa. V cilj je prispel z več kot 7 sekundami (+7,42) zaostanka za tedaj vodilnim Francozom Robinom Buffetom. Na koncu je zaostanek znašal 8,75 sekunde, kar je bilo preveč za osvojitev točk.

Doslej najboljši 32.
Hadalin je lani v Hafjellu postal dvakratni svetovni mladinski prvak v alpski kombinaciji in superveleslalomu. Finale si je priboril na svojem šestem startu v svetovnem pokalu, tretjem slalomskem, potem ko je lani na prejšnjih dveh slalomih v Wengnu in v Kranjski Gori ostal brez druge vožnje. V svetovnem pokalu je bil najboljši 32. lani na kombinaciji v Wengnu.