Petra Majdič je dokazala vrhunsko pripravljenost pred začetkom svetovnegha pokala v Gälivareju naslednji konec tedna. Foto: EPA

Najboljša slovenska smučarska tekačica je tekmovala prvič po bronu na olimpijskih igrah v Vancouvru. V finalu je ugnala tudi veliko tekmico Justyno Kowalczyk. V kvalifikacijah na kilometrski razdalji je bila Majdičeva najhitrejša, Randallovo je ugnala za sekundo, tretja pa je bila Arianna Follis iz Italije. Tekmovalo je kar 118 tekačic.

Pri moških je nastopilo neverjetnih 191 tekmovalcev, med katerimi je bil najboljši 24-letni Estonec Timo Simonlatser pred Kazahstancom Aleksejem Poltoraninom in rojakom Peetrom Kummelom.

V Muoniu bo v soboto na sporedu tek na 5 km v klasični tehniki za dekleta in tek na 10 km v klasični tehniki za moške, v nedeljo pa še enake razdalje v prosti tehniki.