26-letni Celjan je z zlatom v paralelnem slalomu dopolnil komplet odličij, saj ima s svetovnega prvenstva v La Molini že srebro in bron. Na najvišjo stopničko sta pred njim izmed Slovencev stopila Dejan Košir in Rok Flander.
Vse se je dogajalo kot v sanjah
Marguč lani ni bil boljši kot peti, na prvih treh tekmah letošnje sezone pa je bil 14., 15. in 34., kar ob 12. mestu na tekmi svetovnega prvenstva v paralelnem veleslalomu ni obetalo prav vrhunskega dosežka. "Vedno sem verjel vase, potreboval sem samo nekaj malega spodbude v obliki dobrega dosežka. V petek sem v veleslalomu uvidel, da sem blizu najboljših, kar mi je dalo samozavesti. Bilo je nekaj nervoze, a le v kvalifikacijah in v prvem dvoboju proti Andreju Soboljevu, nato pa je steklo. In iz vožnje v vožnjo sem manj vedel, kaj se dogaja okrog mene. Nisem vedel, ali sanjam ali kaj. Višek tega stanja je bil, potem ko sem zmagal, ko se nisem niti veselil tako kot po prejšnjih dvobojih. Še zdaj ne vem, kaj sem storil, mislim, da bo vse prišlo za menoj. Ko ne veš, kaj se dogaja, je najlepše," so bile prve besede svetovnega prvaka, ko se je vrnil z dopinške kontrole, razglasitve in novinarske konference.
Lepo je, da sem dopolnil uspešno nedeljo
Marguč je že dobro vedel, da je samo zaokrožil izredno uspešen slovenski zimsko-športni dan. "Pred tekmo sem vedel za zmago Tine Maze in za velik obisk v Mariboru, za uspeh Robert Kranjca sem izvedel po tekmi. Ne morem reči, da mi je uspeh Tine dal dodatni zagon, je pa vsekakor zelo lepo, da sem dopolnil uspešno športno nedeljo," je dejal Celjan (z rokometašem Gašperjem Margučem je v daljnem sorodstvu), ki še nima zmage v svetovnem pokalu, a trdi, da ni rojen za velike tekme, da se mu je tokrat enostavno vse "poklopilo", kot se za zmago mora.
Mislil je, da bo Američana premagal lažje
"Že včeraj, ko sem videl, kje bo speljana slalomska proga, sem si rekel, to bo nekaj zame. Proga v Stonehamu je položna, trda, podobna, kot je bila v La Molini. Podobna je tudi moji trening progi na Rogli, ki pa je vseeno malo bolj strma. Ustrezala mi je tudi zavita postavitev, ki jo je Italijan postavil za na koncu bronastega Rolanda Fischnallerja, toda pomagal tudi meni. In najbrž tudi drugemu finalistu Američanu Justinu Reiterju, ki še nikoli ni bil tako dober. Pred najinim finalnim obračunom sem celo mislil, da ga bom premagal lažje, še posebno po zmagah nad Avstrijcem Andreasom Prommeggerjem, ko sem pokazal najboljši vožnji. A najbolj pomembno je, da sem ga in da se je dan končal na perfekten način. Moram reči, da mi je danes ustrezala še temperatura, saj ni bilo tako mraz kot prejšnje dni, ko je termometer kazal tudi -30. Danes se je dalo živeti, danes se je dalo dihati," je razloge za svoj največji uspeh opisal tudi nekdanji svetovni mladinski podprvak v veleslalomu.
V Sočiju na sporedu obe paralelni disciplini
Pred njim je še lepa kariera, saj je med mlajšimi v karavani svetovnega pokala. Po njegovem mnenju so za deskarja najboljša leta okrog 30, na to naj bi kazali rezultati. Jasno je, da bo velik slovenski adut tudi na olimpijskih igrah naslednje leto, ko bosta prvič na sporedu obe paralelni disciplini, a do Sočija je še daleč: "Zdajle ne razmišljam niti o naslednji tekmi svetovnega pokala na Rogli. Potrebujem čas, da strnem svoje misli, da se nekoliko spočijem, saj nam je mraz pobral kar veliko moči. Potem pa se bom veselil domače tekme, ki bo gotovo odlična. In mogoče bo tudi čas, da na njej dosežem prvo zmago v svetovnem pokalu."
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje