Janez Marič je zgrešil le en strel in končal na šestem mestu. Foto: EPA
Helena Jonsson
Helena Jonsson je prevzela skupno vodstvo v svetovnem pokalu. Foto: EPA

Norvežan je za 14 sekund prehitel rojaka Oleja Einarja Björndalna. Tretje mesto je zasedel Avstrijec Christoph Sumann. Björndalen se je v vodilnemu v skupnem seštevku svetovnega pokala Tomaszu Sikori približal na vsega dve točki zaostanka. Poljak je končal na 15. mestu. Marič je zgrešil en strel stoje in zaostal 57 sekund. Nove točke je s 36. mestom osvojil tudi Klemen Bauer. Peter Dokl in Vasja Rupnik sta bila za visoko uvrstitev prepočasna v smučini ter na koncu zasedla 65. in 66. mesto.

Jonssnova v skupnem vodstvu
je brez zgrešenega strela dobila šprint biatlonk. Švedinja je za sedem desetink prehitela Nemko Magdaleno Neuner, ki je morala enkrat v kazenski krog. V zelo tesnem razpletu je tretjeuvrščena Rusinja Olga Zajceva zaostala le 1,6 sekunde, četrta Norvežanka Tora Berger 3,2 in peta Nemka Andrea Henkel 4,6 sekunde.

Jonssonova je prevzela tudi vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala. Rumeno majico je vzela Nemki Kati Wilhelm, ki je bila osma z enim zgrešenim strelom.

Malijeva je zadela vseh 10 tarč, v smučini pa je za zmagovalko zaostala 1:03,8 minute. Teja Gregorin je stoje zgrešila tri tarče, z zaostankom 1:46,6 pa osvojila 44. mesto.

"Res sem bila natančna, vendar spet puščala sekunde prav na strelišču. Vsaj v položaju leže sem spet po dolgem času zadela ničlo, ki je bila v zadnjem obdobju že moja nočna mora. Proge tukaj so mi všeč, ker vsakemu vzponu takoj sledi spust in se lahko v tem času spočiješ, kar je pri meni zelo pomembno. Proti cilju me je malo zmanjkalo, zato sem tam izgubila še nekaj sekund, vendar sem vseeno zadovoljna," je povedala Malijeva.

7,5 km (Ž), šprint:                 *
 1. H. JONSSON        ŠVE  19:43,6 (0)