Tina Maze se je na 32. tekmi sezone 2012/13 še 28. uvrstila med najboljših pet, od tega 21. na stopničke, sedmič na drugo mesto. Foto: EPA
Tina Maze
29-letna Črnjanka je mali kristalni globus v veleslalomski razvrstitvi osvojila že v Mariboru. Foto: Reuters
Anna Fenninger
Anna Fenninger se je s tretjo zmago letos in osmimi stopničkami spustila v boj za skupno 2. mesto, saj za Mario Höfl Riesch pet tekem pred koncem sezone zaostaja za 91 točk. Foto: EPA
Tanja Poutiainen
Takole so odpeljali hudo poškodovano finsko veteranko Tanjo Poutiainen, ki je tako sklenila sezono na najslabši mogoči način. Foto: Reuters
Julia Mancuso
Julia Mancuso med prvo vožnjo v Ofterschwangu, ko se je prebila na 4. mesto, na koncu pa je bila osma. Foto: Reuters

Mazejeva je za Fenningerjevo po 1. vožnji zaostajala samo za tri stotinke sekunde, v drugo je Črnjanka odločno napadla in zanesljivo prevzela vodstvo, a na izziv Slovenke je Avstrijka imela na močno zmehčani progi odgovor in na koncu s prednostjo 44 stotink dosegla četrto zmago kariere.

"V nedeljo zelo pomembna tekma"
"Ne morem reči, da nisem imela motivacije, vendar nisem našla svežega občutka, ki ga zelo potrebuješ za veleslalom. Drugo mesto je zato izjemen rezultat, ki se ga veselim. Napake v zgornjem delu, ki sem jih delala, so mi pobrale energijo. Lažje je priti brez njih v spodnji del z zalogo energije, ki sem jo tokrat pokurila. Zato sem se morala v finalu zelo boriti. Včeraj smo imeli dober trening na podobno valoviti progi, kot je bila tu. V nedeljo bo zame zelo pomembna tekma. Zelo si želim nastop, čutim kar nekakšno navdušenje. In ker je za mano zaključni in zelo pomemben del sezone, bo treba ostati še bolj zbran," je pojasnila Mazejeva.

Četrtič zapored druga v veleslalomu
Tina Maze
je na veleslalomu četrtič zapored osvojila drugo mesto, na treh tekmah svetovnega pokala na Semmeringu, v Mariboru in zdaj v Ofterschwangu, vmes pa je bila druga tudi na svetovnem prvenstvu v Schladmingu. 29-letna Korošica je v letošnji sezoni že 21. stopila na stopničke za zmagovalke, sedmič na drugo stopničko, deseto letošnjo zmago pa bo zdaj lovila na nedeljskem slalomu v bavarskih Alpah.

Drevova zapravila priložnost za deseterico
V finalu je od Slovenk nastopila še Ana Drev, ki je po 1. vožnji zasedala 16. mesto (+2,57). V drugo Drevovi na mehki progi ni šlo po načrtih in se je v cilj pripeljala kot sedma. Vseeno bo 27-letnica iz Šmartnega ob Paki nastopila na finalu sezone v Lenzerheideju.

"Po prvi vožnji sem imela majhen zaostanek za deseterico. Želela sem napasti, vendar ni šlo. Danes se ne počutim najbolje in že sredi finala so mi skoraj pošle moči, zato sem komajda prišla do cilja," je potožila Drevova.

Preostali trojici slovenskih veleslalomistk preboj do točk za svetovni pokal ni uspel: Tina Robnik je bila 36., Katarina Lavtar 42., Katja Horvat pa 55. Tekma je bila v prvi vožnji po 15 tekmovalkah zaradi grdega padca Tanje Poutiainen prekinjena. Po neuradnih podatkih si je Finka poškodovala kolenske vezi.