Anamarija Lampič je najboljša Slovenka na Touru. Foto: EPA

Oestbergova, ki sicer tudi vodi v skupnem seštevku Toura, je tako še povečala prednost pred najbližjimi zasledovalkami. Drugo mesto je osvojila Natalija Neprjajeva iz Rusije, ki zdaj za Norvežanko v skupnem seštevku zaostaja že za dobrih 46 sekund, tretja je bila njena rojakinja Anastazija Sedova.

Danes je bilo težko tekmovati po toliko dnevih tekmovanja. Vse smo že utrjene, vsi tudi vemo, da je ta proga v Val di Fiemmeju ena izmed težjih. Res sem se borila od starta do cilja. Rekla sem, da moram iti do konca. To osmo mesto je res super rezultat! Sploh še nisem dojela, da je to moj najboljši rezultat na razdalji.
Anamarija Lampič

Slovenski tabor je razveselila Anamarija Lampič, ki je tekmo končala na 8. mestu z zaostankom minute, 36 sekund in 8 desetink. Druga slovenska predstavnica, Alenka Čebašek, je bila 28. (+3:33,7).

Lampičeva in Čebaškova sta bili pred današnjo etapo na skupno 13. in 16. mestu. V prvem krogu sta obe še tekli v skupini, nato pa so se počasi začele delati razlike med tekmovalkami. Ob koncu drugega kroga se je odlepilo sedem tekmovalk, Lampičeva je tekla v večji skupini na 11. mestu z zaostankom 20 sekund, Čebaškova pa na začelju, na 28. mestu z zaostankom 49 sekund. Ob koncu tretjega kroga si je vodilna Oestbergova pritekla osem sekund naskoka pred zasledovalkami, Lampičeva je še vedno tekla v večji skupini na 12. mestu. Na cilju je imela Norvežanka deset sekund prednosti; odličen finiš pa je znova uspel Lampičevi, ki je v cilj prišla na osmem mestu.

Lampičeva se je z osmim mestom tudi prebila v deseterico najboljših v skupnem seštevku letošnjega Toura.

Johannes Klaebo si je pripravil odlično izhodišče za naskok na skupno zmago na turneji. Foto: EPA

Klaebo na poti do končne zmage
V moški konkurenci je slavil Norvežan Johannes Klaebo. Na 15-kilometrski preizkušnji je premagal domačina Francesca de Fabianija za 0,6 sekunde, tretji je bil Rus Sergej Bolšunov z 2,6 sekunde zaostanka. Klaebo si je pred zadnjo etapo v nedeljo pred zasledovalci priboril minuto naskoka.

Najbližji zasledovalec Norvežana v skupnem seštevku turneje Rus Sergej Ustjugov je bil danes šele 16., zaostal pa je 42 sekund.