"Seveda me je bilo strah. Na tako veliki napravi nisem skakal že dolgo. Posebej hudo je bilo v soboto, ko se ni nič videlo. Morali smo se odločiti, s katerega naleta bomo preizkusili napravo, nismo vedeli, kako daleč bo šlo," je občutke pred skokom opisal nekdanji šampion, ki je v nedeljo na veliki napravi s kritično točko 139 metrov pristal pri 112 metrih.
Lepi, moderni, po pravilih
"Res super. To so dolgo pričakovani objekti, lepi, moderni, po pravilih ... Tudi odprtje je bilo takšno, kot se spodobi, prišlo je veliko ljudi," je povedal Peterka in dodal: "Prisotni so bili mešani občutki. Vesel sem nove naprave, številnih navijačev in priložnost, da tukaj lahko skočim. Obenem pa vem, da tako ne bo nikoli več, vsaj ne na tem področju." O svojih skokih na večji in manjši napravi pa je povedal: "Obe skakalnici sta narejeni dobro, to zdaj lahko rečem, čeprav nisem vajen modernih profilov. Tukaj se leti visoko, pa tudi v zraku bo treba biti zelo dober za dolge skoke. Sam sem bil bolj zadovoljen z drugim skokom."
Primerna tudi za učenje poletov
Peterka je tudi eden redkih skakalcev, ki je nastopil na stari Bloudkovi velikanki, ki se je zrušila pred 11 leti. "Stara je bila super, a jo z novo težko primerjam, saj ne skačem več tako pravilno in tako dobro kot takrat." A so polni hvale na račun skakalnice vsi najboljši Slovenci na čelu s svetovnim prvakom v poletih Robijem Kranjcem in prvim državnim prvakom na novi velikanki Jurijem Tepešem, ki je s 133 metrov dolgim skokom tudi novi rekorder. Po mnenju mnogih je primerna tudi za učenje poletov.
Do konca 2014 v Planici kar devet skakalnic
Srednja in velika skakalnica na mestu stare Bloudkove velikanke, ki se je v svetovno zgodovino vpisala leta 1936, ko je Sepp Bradl na njej kot prvi človek preletel 100 metrov, je le del novega nordijskega panožnega centra Planica. Tam bo do leta 2014 zraslo kar devet skakalnih naprav. Predvidena je tudi prenova letalnice in v Planici ne skrivajo, da si na novi napravi želijo vrnitev rekorda v smučarskih poletih, ki ga ima zdaj norveški Vikersund, cilj Smučarske zveze Slovenije pa ostaja tudi organizacija svetovnega prvenstva v nordijskih disciplinah.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje