Nemka Martina Glagow je zmagala prvič letos. Foto: EPA
Tadeja Brankovič
Brankovičeva upa na boljše dosežke v Ruhpoldingu.
Halvard Hanevold
Halvard Hanevold prihaja v pravo formo pred olimpijskimi igrami. Foto: EPA

Popolno nemško zmagoslavje pred 23.000 gladalci je z 2. mestom preprečila Rusinja Olga Pileva, ki je za Glagowovo zaostala le za dve sekundi. Sledile so še tri Nemke. Tretja je bila Katrin Apel, četrta Kati Wilhelm in peta Uschi Disl.

Wilhelmova je povečala prednost v skupnem seštevku, saj je bila Švedinja Anna Carin Olofsson tokrat le 16. Tadeja Brankovič je s 5 zgrešenimi streli končala na zadnjem, 29. mestu.

Edina slovenska biatlonka Tadeja Brankovič je zasedla predzadnje 29. mesto. Že na prvem streljanju je morala trikrat v kazenski krog. Brankovičeva ni prehitela nobene tekmovalke, saj je Bolgarka Ekatarina Ivanova odstopila.

"Smučka mi nikakor ni stekla in sem imela slab občutek za tek. Kljub temu, da sem se borila vsak meter, ni in ni šlo. Seveda sem svoje izhodišče zapravila še na prvem streljanju. Ko enkrat izgubiš priključek z najboljšimi, je tudi tvoj tek slabši, in če bi bilo npr. streljanje obratno, torej bi na zadnjem zgrešila trikrat, bi bila prav gotovo višje. Po dveh tekmah v megli imaš v normalnih razmerah kar nekaj strahu pred streljanjem, saj veš, da so idealne razmere tudi za tvoje konkurentke. Včasih se prvega streljanja kar malo bojim. V Ruhpoldingu bomo morale punce (v štafeti ali individualno) zopet narediti en vrhunski rezultat, da bi se lahko pred olimpijskimi igrami malo sprostile," je dejala Brankovičeva.

Hanevold slavil prvič po dveh letih
Moško tekmo na 15 kilometrov je dobil Norvežan Halvard Hanevold. To je bila njegova deveta zmaga v svetovnem pokalu v karieri in prva po dveh letih. Drugo mesto je zasedel Nemec Sven Ficher, tretje pa Francoz Raphael Poiree.

Vse do zadnjega streljanja je prepričljivo vodil Nemec Ricco Gross, ki pa je dvakrat ustrelil mimo in na koncu se je moral zadovoljiti s 7. mestom. Slovenskih biatloncev ni bilo na štartu, saj na tekmovanju lahko nastopa le najboljših 30 iz svetovnega pokala.

V skupnem seštevku še vedno vodi Nemec Alexander Wolf, ki je bil tokrat le 12. s petimi zgrešenimi streli. Rojak Sven Fischer se mu je približal na 17 točk zaostanka, tretjeuvrščeni Poiree pa zaostaja za 30 točk.

Karavana svetovnega pokala se seli v Ruhpolding.

Skupinski štart, 15 km (M):     *
 1. H. HANEVOLD       NOR  39:00,6 (1)