Peter Prevc je po 14. mestu v Wisli in 18. mestu v Hinterzartnu dokazal, da stopnjuje formo. Foto: EPA

Nastop se je ponesrečil zmagovalcu uvodnih dveh tekem sezone, Poljaku Dawidu Kubackemu, ki je z dvema povprečnima skokoma končal na 27. mestu.
Prevc je bil tretji že v četrtkovih kvalifikacijah in po prvi seriji. V prvem skoku je pristal pri 133 metrih in za 9,5 točke zaostajal za vodilnim Sakujamo, ki je skočil dva metra več. V drugo je najboljši slovenski skakalec dosegel 130,5 metra in zadržal tretje mesto. Isto daljavo je imel Freund in za 1,6 točke prehitel Sakujamo.
Japonec je tudi na tekmi prejšnjo soboto v Hinterzartnu stal na zmagovalnem odru na tretji stopnički, Freund pa je bil drugi. Z Nemcem je Prevc pozimi bil zelo izenačeno bitko za zmago v skupnem seštevku svetovnega pokala.
Jaka Hvala je po prvi seriji zasedal 27. mesto (122 m), v finalu pa s slabim skokom (110,5 m) nazadoval na 30. mesto. Robert Kranjec (118,5 m) se ni uvrstil v drugo serijo. Zasedel je 34. mesto.
V soboto ob 18.30 bo še tekma v Einsiedelnu v Švici.

V Courchevelu so na prvi letošnji tekmi tekmovale tudi smučarske skakalke. Zmage se je veselila Japonka Sara Takanaši, ki je za 4,4 točke premagala rojakinjo Juki Ito. Tretja je bila Avstrijka Daniela Iraschko Stolz. Najboljša Slovenka je bila Špela Rogelj na 8. mestu. Takanašijeva je za skoka, dolga 98 in 97 metrov, prejela 243,4 točke. Rogljeva je skočila 89 m in 92,5 metra ter zbrala 214,2 točke. Na 15. mestu je končala Ema Klinec (203,3), na 19. Urša Bogataj (196,2), Maja Vtič je bila 27. (177,5), Katja Požun pa 30. (171,5). V prvi seriji je tekmo končala Anja Tepeš, ki je bila 37.

Končni vrstni red:      daljava   točke