O tej in preostalih dveh različicah bo v sredo še enkrat razpravljal strokovni svet. Goriškova rešitev bi pomenila znižanje hrbtišča skakalnice in naleta, obstajata pa tudi varianti delno poglobljene skakalnice s sedanjim profilom in v celoti poglobljena skakalnica.
Prva različica obnovitve skakalnice bi pomenila prihranek pri jeklu za konstrukcijo, na ta način pa bi se znižala tudi naletna krivulja, kar bi napravo naredilo bolj varno. Ohranila bi se tudi osnova Bloudkove mojstrovine. Njena delna poglobitev s sedanjim profilom bi bila dražja zaradi izjemnih količin materiala, še manj realna pa je zaradi nepoznavanja geološke sestave terena v celoti poglobljena skakalnica. Podobno napravo so gradili v Neustadtu, kjer so stroški znašali kar tri milijone evrov, pri ŠD Planica pa teh sredstev nimajo.
Planiški delavci zatrjujejo, da je zdaj prepozno za nove projekte, saj se v letu dni, odkar je bilo pridobljeno gradbeno dovoljenje, kljub pozivom nihče ni odzval na prenovo, ko pa je bila pogodba z izvajalcem podpisana, se je začel plaz očitkov in zahtev za zaustavitev del.
Na veliki letalnici so določena dela ustavljena zaradi mraza oziroma pomanjkanja denarja, saj Smučarska zveza Slovenije po mnenju Planičanov ne izpolnjuje svojih obveznosti po dogovorih.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje