Peter Fill je na stopničkah zadnjič stal  13. januarja 2007, ko je bil v Wengnu tretji. Foto: Reuters
Peter Fill je na stopničkah zadnjič stal 13. januarja 2007, ko je bil v Wengnu tretji. Foto: Reuters
Carlo Janka
22-letni Carlo Janka je imel do zdaj boljše izide v veleslalomu. V Söldnu je konec oktobra zasedel 9. mesto. Foto: Reuters
Hans Olsson
Hans Olsson je lani v Val Gardeni zasedel 11. mesto, višje do Lake Louisa v smuku ni bil. Foto: Reuters
Fill in Janka presenetila favorite

26-letni Fill, štartal je kot 10., je izkoristil boljše razmere na progi, ki so jih imeli smukači z nižjimi štartnimi številkami, ko je nad progo še sijalo sonce. Vidljivost se je v nadaljevanju precej poslabšala, tako da so se morali vsi najboljši tekmovalci zadovoljiti s slabšimi uvrstitvami. Zmagovalec prvih dveh treningov Bode Miller je bil denimo 16., Andrej Jerman pa je na koncu ostal celo brez točk na 31. mestu.

Janka zaostal le za las
Muhasta narava je nato spet pomagala nekaterim "slabšim" smučarjem. Najprej sta presenetila Američan T. J. Lanning (39; 9. mesto) in zmagovalec veleslaloma v Söldnu Daniel Albrecht (33; 11. mesto), za pravo senzacijo pa je poskrbel Švicar Janka, ki bi lahko celo zmagal. Za Fillom je zaostal le osem stotink sekunde. V smuku še nikoli ni bil boljši kot 18. (marca v Kvitfjellu). Med dobitnike točk so se uvrstili še štirje smukači, ki so imeli štartne številke višje od 60.

Fill proge sploh ne mara preveč
Italijan je zmagal prvič v karieri, doslej je bil v svetovnem pokalu trikrat drugi in štirikrat tretji. Na stopničke se je povzpel še en "avtsajder" Hans Olsson, ki je Švedski prismučal sploh prve moške stopničke v smuku.

"Razmere so mi bržkone pomagale, toda kljub temu sem se počutil zelo dobro. Te proge ne maram preveč, veliko raje smučam na tehnično zahtevnih progah," je povedal Fill.
Jerman je bil lani 7. smukač svetovnega pokala, to mesto pa je osvojil tudi na zadnjem treningu. Lani je iz Lake Louisa odšel z 12. mestom.

Končni vrstni red:
1. P. FILL ITA 1:47,40 2. C. JANKA ŠVI +0,08 3. H. OLSSON ŠVE 0,16 4. G. STREITBERGER AVT 0,21 5. K. KRÖLL AVT 0,29 6. C. INNERHOFER ITA 0,30 7. A.-L. SVINDAL NOR 0,39 8. D. DEFAGO ŠVI 0,43 9. T. J. LANNING ZDA 0,44 10. E. GUAY KAN 0,55 11. D. ALBRECHT ŠVI 0,57 13. M. WALCHHOFER AVT 0,61 16. B. MILLER ZDA 0,68 31. A. JERMAN SLO 1,64 32. D. CUCHE ŠVI 1,66 45. A. ŠPORN SLO 2,43 R. Perko je bil diskvalificiran. A. Glebov je odstopil.