Slovenke so bile poleg Nemk najnatančnejše na strelišču, saj so tekmo končale brez kazenskega kroga in le s 7 popravami. Teja Gregorin je predala kot druga, Dijana Grudiček pa je prvo strelišče celo zapustila prva, a predala četrta. Dobro sta svoje delo opravili tudi Andreja Mali in Tadeja Brankovič, ki je bila do zadnjega v boju bron, vendar je bila Norvežanka Linda Grubben premočna. Srebro je osvojila Francija.
Brankovič: Hvala bogu, da je konec
"Hvala bogu, da je konec in da si bomo lahko vzele nekaj dni odmora. Vedela sem, da imam v zadnji predaji zelo odgovorno nalogo, ki sem jo skušala čim boljše opraviti. Na streljanju sem bila nekaj počasnejša, saj sem tekmovala brez tveganja in morda računala na napako katere od tekmic. V zadnjem krogu je Linda ušla in ni bilo možnosti, da bi jo ujela. Sama sem se zato odločila, da ubranim četrto mesto. Škoda, ker je bila to zadnja štafetna tekma v sezoni," je po še enem izvrstnem nastopu povedala Brankovičeva.
Nepričakovano slovo Grubbnove
Po koncu štafetne tekme je povsem nepričakovano konec kariere objavila Linda Grubben. Kot razlog za slovo od tekmovanj je navedla pomanjkanje motivacije za trening in utrujenost zaradi natrpanega programa. "V bistvu sem se za tak scenarij odločila že na začetku sezone. Utrujena sem, zato je bilo svetovno prvenstvo moje zadnje tekmovanje. Me pa zelo veseli, da mi je prav zadnje prvenstvo prineslo največ veselja v karieri," je potem, ko je svoji štafeti pritekla bronasto medaljo," dejala komaj 27-letna Norvežanka, ki je v Anterselvi osvojila tri medalje, zmagala je na posamični tekmi na 15 km..
Slovenski nastopi na letošnjem svetovnem prvenstvu so s tem končani. Ženske si vsekakor zaslužijo odlično oceno, saj do zgodovinske medalje ni veliko manjkalo.
Nemčija čakala osem let
Nemška štafeta je bila premočna za konkurenco. Martina Glagow je nastopila nekoliko slabše, a je stvari na svoje mesto postavila Andrea Henkel v drugi predaji. Tretja Magdalena Neuner je, čeprav je morala v stoje trikrat popravljati, Kati Wilhelm pritekla dobro minuto prednosti, ki jo je slednja zlahka ubranila. Nemške biatlonke so se veselile naslova prvič po letu 1999, ko je bilo prvenstvo v Kontiolahtiju.
Neunerjeva prvo ime prvenstva
"Seveda sem vesela zmag, a sem tudi tako utrujena, da si želim priti le domov in malce spočiti. Nato bomo vse skupaj še enkrat dvignile formo in nastopile na sklepnih tekmah svetovnega pokala. Tekma je bila težka le zato, ker smo vse zelo utrujene, hkrati pa smo imele srečo, da so nam tekmice malce pomagale in prav na koncu se ni bilo treba potruditi prav na vso moč," je dejala komaj 20-letna Neunerjeva, ki je s tremi zlatimi medaljami najuspešnejša udeleženka prvenstva.
Štafeta 4 x 6 km: * 1. NEMČIJA 1:14:19,1 (0+7) Glagow/Henkel/Neuner/Wilhelm 2. FRANCIJA +1:07,8 (1+7) Baverel-R./Peretto/Becaert/Bailly 3. NORVEŠKA 1:29,7 (2+6) Berger/Flatland/Mörkwe/Grubben 4. SLOVENIJA 1:52,7 (0+7) Gregorin/Grudiček/Mali/Brankovič 5. BELORUSIJA 1:58,1 (1+10) 6. KITAJSKA 2:01,0 (0+9) 7. RUSIJA 2:09,9 (2+10) 8. ITALIJA 3:27,4 (0+4) 9. UKRAJINA 3:52,3 (1+9) 10. POLJSKA 4:30,2 (1+9) * - kazenski krogi/poprave
C. R.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje