Izplen slovenskih slalomistov v Val d'Iseru: pet hitrih odstopov. Foto: Reuters
Marcel Hirscher je lani v Val d'Iseru dosegel prvo zmago v veleslalomu, zdaj pa je na istem terenu prvič slavil še v slalomu. Foto: EPA
Jean-Baptiste Grange
Jean-Baptiste Grange je prepričljivo dobil prvi slalom sezone v Leviju, na domačem terenu pa je kot favorit odstopil v 1. vožnji tik pred ciljem. Foto: Reuters
Nov debakl slovenskih slalomistov

Na zahtevni progi Stade Bellevarde smo bili priča pravemu slovenskemu debaklu - še pred polovico prve vožnje je namreč odstopilo vseh pet tekmovalcev! Še najdlje prišel Mitja Valenčič, ki je odstopil ob prvem vmesnem času, preostala četverica pa je bila na progi le po nekaj sekund. Nekdanja paradna disciplina slovenskega smučanja je tako 12. 12. 2010 dosegla novo dno.

Na dveh tekmah v cilj prišel le Jazbec
Iz Val d'Isera se tako slovenski specialisti za tehnične discipline vračajo s popolno ničlo in sedmimi odstopi od osmih nastopov, saj na sobotnem veleslalomu, ko je Janaz Jazbec za malo zgrešil finale (33), cilja prav tako nista videla niti Aleš Gorza niti Kürner.

Izreden skok Missillerja
Na izredno selektivni progi, na kateri je pred dvema letoma svetovno prvenstvo končalo le 17 smučarjev, sta najbolje znašla Avstrijca Hirscher in Benjamin Raich. Tretji je bil Steve Missiler, ki je bil po prvi vožnji šele 25. Francoz je bil na zelo slabo pripravljeni podlagi v vodstvu vse do četrtouvrščenega po prvi vožnji Hirscherja, ki ga je na koncu premagal za dobre pol sekunde. Med njiju se je do konca uspelo vriniti le še Raichu. Vodilni po prvi vožnji Manfred Mölgg je končal šele na 9. mestu.

Dodobra premešan vrstni red
Prva vožnja je prinesla izredno majhne razlike, saj je deseti Ivica Kostelić za prvim Manfredom Mölggom zaostajal le 69 stotink. Tako kot na prvi progi so imeli tudi v finalu veliko prednost slalomisti z nižjimi štartnimi številkami, ki so dodobra premašali vrstni red med prvo deseterico. Kostelić je bil po veliki napaki šele 18.