Nicole Hosp je prvič v tej sezoni na vrhu. Foto: Reuters
Mateja Robnik
Mateja Robnik je bila po prvi vožnji 25., v finalu pa se krepko povzpela. Foto: SZS
Nicole Hosp in Nicole Gius
Nicole Hosp in Nicole Gius sta imeli največ razlogov za veselje in verjetno imata najmanj pripomb, češ da je proga pretežka za ženske. Foto: Reuters
Tina Maze
Vprašanje, ki bi bilo lahko zadnje v oddaji Lepo je biti milijonar: Kdaj je bila Tina Maze na veleslalomu nazadnje šele tretja Slovenka? Foto: EPA
Dobro vzdušje v Kranjski Gori
Hospova prva na Podkorenu

Hospova je na zahtevni podkorenski strmini na veleslalomski tekmi za svetovni pokal vodila že po prvi vožnji. Avstrija ima kljub odstopu Marlies Schild in Kathrin Zettel (obe v prvi vožnji) spet zmagovalko, kar se je zgodilo desetič od 15 tekem te zime. Drugo mesto je osvojila Italijanka Nicole Gius, tretjega pa Finka Tanja Poutiainen.

Pozitivna ocena le za Matejo Robnik
Tina Maze in Ana Drev sta na domačem terenu pričakovali preboj v vrh, naredili pa korak nazaj. Posebej Mazejeva je odpovedala in v drugi vožnji z 18. zdrsnila na 25. mesto. Slovensko čast je uspešno reševala 19-letna Robnikova, ki je v finalu pridobila osem mest in se veseli svoje najboljše uvrstitve do zdaj.

Kaj se dogaja s Tino?
"Že od štarta druge vožnje sem skušala napadati, vendar sem povsem izgubila občutke, ki so se pojavljali med posameznimi odseki prvega nastopa. Nekajkrat med vožnjo nisem vedela, kaj naj še počnem, da mi bo končno steklo. Le še borila sem se do cilja," je povedala Mazejeva, zmagovalka veleslaloma za Zlato lisico pred dvema letoma. Strokovnjaki pravijo, da je razlog za njeno slabše smučanje ta, da ne nagne dovolj smuči v zavoj.

Presrečna, ko je videla številko ena
Mateja Robnik je imela seveda razlog za nasmeh: "Zelo sem vesela, ker sem si zagotovila nastop v finalu. Tako sem si priborila priložnost za še boljšo vožnjo. Imela sem namreč precej rezerv. Ko sem v finalu pred ciljno strmino zaslišala navijanje gledalcev, je bila to zame še dodatna spodbuda. Po prihodu v cilj sem bila presrečna, ko sem videla številko ena. Prevzela sem vodstvo, kar se mi do zdaj v svetovnem pokalu še ni zgodilo."

Ženske niso vajene takih prog
Sicer odlično pripravljena podkorenska proga je bila po pričakovanju izjemno zahtevna (nekatere tekmovalke so jo označile za brutalno), poleg tega pa je bila vidljivost slaba, saj je hrib januarja v senci. A pogoji so bili za vse enaki, kar je v prvi vožnji s tretjim časom dokazala Britanka Chemmy Alcott. V finalu je padla na 16. mesto.

V nedeljo še slalom
Ana Kobal je bila 38., Urška Rabič 45., Petra Robnik pa 51. Tekmo je spremljalo 3.000 gledalcev. V Kranjski Gori, ki namesto Maribora gosti 43. Zlato lisico, bo v nedeljo še slalomska tekma. Tekmovalke zelo hvalijo pripravo tekme: "Proga je bila izvrstno pripravljena, najbolje v letošnji sezoni," je dejala Hospova.