Dobitnice kolajn so takole pozirale fotografom.
Samo ena je Anja Pärson, piše na plakatu privržencev svetovne veleslalomske prvakinje.

Švedinja, ki je slavila že v superveleslalomu, je vodila tudi po prvem nastopu. Srebro je pripadlo Finki Tanji Poutiainen (+ 0,19), bron pa Američanki Julii Mancuso (+ 0,64).

Slednja ima prav tako drugo medaljo s proge Deborah Compagnoni, saj je bila tretja že v super G-ju. Na stopničke se je prebila s sedmega mesta.

Poutiainenova je bila v drugi vožnji nekoliko hitrejša od Pärsonove, toda premalo, da bi jo sklatila z vrha. Kljub temu je žarela od zadovoljstva, saj je svoji državi prismučala prvo žensko medaljo na največjih tekmovanjih.

Znova so razočarale Avstrijke: Nicole Hosp je dopoldne držala drugo mesto, na koncu pa končala na petem. Na svoj račun niso prišli niti domači navijači, saj je bila Karin Putzer šesta. Prav tako je lahko nezadovoljna nemška veteranka Martina Ertl, ki je kolajno zgrešila za vsega štiri stotinke.

Upi 300 slovenskih navijačev na prizorišču in več sto tisoč tistih v domovini, ki so pričakovali prvo žensko medaljo na SP-jih po letu 1996, so se končali že v spodnjem delu prve proge, ko je Mazejeva zdrsnila pri enih izmed vrat in končala v snegu. Več tukaj.

Ana Drev je osvojila 24. mesto (+ 4,14), Mateja Robnik pa 44. (+ 11,88).

Janica Kostelić zaradi bolezni ni nastopila.