Didier Cuche je pred dvema letoma v Aareju s srebrom v veleslalomu osvojil svojo prvo medaljo na SP-jih. Zdaj je osvojil še prvo zlato. Foto: EPA
Šolska vožnja Didierja Cucha
Vožnja Aleša Gorze za 16. mesto

Švicar je predvsem v spodnjem delu odpeljal kot iz učbenika in se tako lahko pri 34 letih veseli svojega prvega naslova svetovnega prvaka. Srebro je osvojil Italijan Peter Fill (+0,99), ki je presenetil s štartno številko 26. Bron je osvojil Norvežan Aksel Lund Svindal (+1,02).

Cuche: "Mislim sem, da ne bom dosegel veliko"
"Ko sem zjutraj na ogledu videl, kako ledena je proga, sem se že sprijaznil, da na tej tekmi ne morem doseči veliko. Ko pa sem se dejanjsko pognal na progo, se je vse ujelo, pri smučanju sem resnično užival," je po pripovedoval Cuche.

Odlično smučal le v srednjem delu
Aleš Gorza
je pred tekmo pogumno napovedoval odlično uvrstitev in se (potiho) celo spogledoval z medaljo. Sanje o vrhunskem izidu so se razblinile že v zgornjem delu, kjer je za Cuchem zaostal več kot sekundo. Zelo dobro je opravil s srednjim delom, kjer je bil celo hitrejši od poznejšega zmagovalca, na koncu pa je "pridelal" zaostanek 2,58 sekunde, kar je pomenilo 16. mesto.

Gorza: "Naredil sem nekaj napak"
"Nisem zelo razočaran, ni pa to, kar sem pričakoval, saj sem pričakoval boj za najboljša mesta. Naredil sem kar nekaj napak. Na začetku sem šel predaleč, saj sem smuči preveč obrnil v vpadnico. Večjo napako sem storil tudi na veleslalomskem štartu," je Gorza podoživel svoj nastop. Andrej Jerman je v svoji slabši disciplini zasedel 25. mesto, Rok Perko pa je odstopil.