Emilien Jacquelin je ubranil naslov svetovnega prvaka v zasledovanju iz Antholza. Foto: EPA

25-letnik iz Grenobla je svoj nastop opravil brezhibno, pokril je prav vse tarče, s hitrim tekom je nadoknadil dobrih deset sekund, ki jih je pridobil na šprinterski preizkušnji za Švedom Martinom Ponsiluomo in suvereno ubranil naslov svetovnega prvaka z lanskega mundiala v Antholzu.

Dovžan tudi na zasledovalni tekmi pred Fakom

Drugo mesto je osvojil Šved Sebastian Samuelsson, ki je prav tako pokril vse tarče in je za zmagovalcem zaostal za 7,3 sekunde, tretji je bil Norvežan Johannes Thingnes Boe, ki je na strelišču dvakrat zgrešil.

Dovžan pridobil dve mesti, Fak ostal 35.
Slovenci niso posegli po najvišjih mestih, predvsem so imeli težave na strelišču, kjer niso merili najnatančneje. Na koncu se je najbolje odrezal Miha Dovžan, ki je zasledovalno preizkušnjo začel s 25. mesta, končal dve mesti višje, ob tem pa tudi trikrat zavil v kazenski krog. Jakov Fak je imel veliko smole, takoj po štartu je padel in izgubil nekaj sekund, nato pa v stoje zgrešil štiri strele, medtem ko je leže pokril vse tarče. Na koncu se je moral zadovoljiti s 35. mestu, z nastopom ni bil zadovoljen. Rok Tršan je preizkušnjo sklenil na 47. mestu, za zmagovalcem je zaostal dobrih pet minut, medtem ko je Klemen Bauer ostal brez uvrstitve, potem ko so ga najboljši biatlonci na tekmi ujeli za krog.

Fak: V senci sem zgrešil štirikrat
"Pri streljanju sem imel nekaj težav s svetlobo. V senci sem zgrešil štirikrat. Tek spet ni šel. Imel sem občutek, da gredo vsi z lahkoto mimo mene in ko daš vse od sebe, se takrat ne počutiš dobro. Dobro, da imam zdaj malo počitka pred posamično tekmo, saj me čakajo štirje starti in vsak atom moči bo dobrodošel," je bil predvsem s tekom nezadovoljen Fak.

Fak po zasledovalni tekmi na Pokljuki

Tiril Eckhoff znova razred zase
V ženski konkurenci tokrat ni bilo slovenske predstavnice, naslov svetovne prvakinje pa je osvojila Norvežanka Tiril Eckhoff, ki nadaljuje zbiranje najžlahtnejših odličij.

Tiril Eckhoff je zanesljivo ubranila prednost iz šprinta. Foto: EPA

30-letna veteranka je morala dvakrat v kazenski krog, a ji to ni pokvarilo naskoka na vrh, pred drugouvrščeno Avstrijko Liso Thereso Hauser, ki je zasledovanje začela z zaostankom dobrih 50 sekund za zmagovalko, je imela dobrih 17 sekund naskoka, 33 sekund je na tretjem mestu zaostala Francozinja Anais Chevalier. Eckhoffova je imela pred zasledovalno preizkušnjo 12 sekund naskoka pred Chevalierjevo.

"Enkratno je. Zelo sem zadovoljna. Več niti ne morem povedati. Mislim, da sem prikazala zelo dobro zasledovanje. Na prvem streljanju sem bila slaba, ampak sem zelo zadovoljna z zadnjim streljanjem stoje, ki je bilo res zelo dobro," je povedala zmagovalka, za katero so v norveškem taboru po tekmi povedali, da ima v zadnjem letu intenzivne psihične priprave.

Z devetega mesta po šprintu je na drugo po le eni strelski napaki in odličnem teku napredovala Hauserjeva, ki je v zadnjem krogu prehitela Francozinjo. Z avstrijsko zasedbo ima še srebro iz mešane štafete. Chevalier-Bouchetova je po drugem mestu na sprintu z bronom prav tako osvojila drugo kolajno na tem SP-ju.

Zasledovanje (M), 12,5 km:          *
 1. E. JACQUELIN      FRA  31:22,1 (0)