Veselje Manninena v dvorani Dome v Saporu je bilo nepopisno. Foto: EPA
Björn Kircheisen
Björn Kircheisen je vodil po skokih in po 6,5 km teka, nato pa so ga izdale moči in se je moral zadovoljiti z bronom. Foto: EPA

Manninen je po skoku zaostajal 49 sekund za Björnom Kircheisnom, ki so ga moči zapustile na zadnjem vzponu le kilometer pred ciljem, a je vseeno končal na 3. mestu. Finca je vse do ciljne črte močno ogrožal Norvežan Magnus Moan, ki je v zadnji ravnini za hip celo prešel v vodstvo, a je 28-letni osmoljenec iz Rovaniemieja odbil napad in se veselil velike osebne zmage.

Malo tudi slovenski uspeh
"Letos v svetovnem pokalu nisem bil tako dober kot lani. A očitno sem dobro načrtoval formo in bil najboljši, ko je bilo to najbolj potrebno," se je smejalo Fincu, ki nastopa na slovenskih smučeh.

Slovenci zaostali za pričakovanji
Dejan Plevnik je bil 34., kar je najboljša uvrstitev Slovencev na SP-jih v šprintu, Mitja Oranič je z dobrim tekom, kjer je izgubil le pol minute, zasedel 38. mesto. Cilj slovenskih reprezentantov je bila uvrstitev med 20. in 30. mestom.