Vincent Kriechmayr se je veselil druge zmage v tej sezoni. Foto: EPA

28-letni smučar iz Linza, srebrni z lanskega svetovnega prvenstva v Areju, je slavil šestič v karieri, četrtič v superveleslalomu. V tej sezoni je bil najboljši že 20. decembra v Val Gardeni.

Drugo mesto je z zaostankom petih stotink sekunde zasedel Švicar Mauro Caviezel, tretji pa je bil še en Avstrijec Matthias Mayer. Tudi on je za zmagovalcem zaostal zelo malo, zgolj osem stotink.

Norvežan Alexander Aamodt Kilde, ki je bil pred Hinterstoderjem na prvem mestu tako v superveleslalomskem kot skupnem seštevku svetovnega pokala, je odstopil v zgornjem delu proge. Skupno še naprej vodi, v boju za superveleslalomski kristalni globus pa sta ga prehitela Kriechmayr (362 točk) in novi vodilni Caviezel (365).

Zmagovita vožnja Vincenta Kriechmayrja

Kline kljub "groznim občutkom" do solidne uvrstitve
Izmed Slovencev se je najbolj izkazal Boštjan Kline, ki je končal na 18. mestu. To je njegova najboljša uvrstitev v tej sezoni. Januarja je bil v Kitzbühelu 23., točke pa je osvojil le še 1. decembra v Lake Louisu, ko je zasedel 29. mesto.

"Na progi sem se počutil grozno. Zelo težko je bilo, za vse. Najbrž je tiste prave občutke imelo samo prvih pet smučarjev. Boril sem se do konca, mislil sem, da bo uvrstitev precej slabša, zato tudi moje razočaranje ob prihodu v cilj. Na koncu se je izšlo za 18. mesto, kar je v danih razmerah solidno," je dejal Mariborčan, ki se je pred štirimi leti v Hinterstoderju veselil drugega mesta.

Vožnja Boštjana Klineta v Hinterstoderju

Klemen Kosi se je uvrstil na 24. mesto in je med dobitniki superveleslalomskih točk četrtič v letošnji sezoni. Boljši je bil le decembra v Beaver Creeku (20.).

"Današnja tekma je bila zelo specifična. Ob zaostanku skorajda štirih sekund za vodilnim sem najprej pomislil, da bom še precej zdrsel po lestvici, pa me je do konca vendarle prehitelo samo nekaj smučarjev. Ob normalnih razmerah bi bila moja številka 26 ugodna, tokrat pa žal ni bila. Z uvrstitvijo nisem zadovoljen, a realno gledano česa več ni bilo mogoče doseči," je povedal 28-letnik.

Točke je osvojil še Martin Čater, ki je bil mesto za Kosijem. Tudi on je bil v tej sezoni samo enkrat višje, na 21. mestu pred dvema tednoma v Saalbachu.

"Razmere so bile zelo slabe. Boril sem se do cilja, toda moje smučanje in še smučanje marsikoga v teh razmerah ni bilo podobno ničemur. Na progi je bilo veliko lukenj, sneg mehak, tako da je bila vožnja ena sama borba. Zavojev, ki sem si jih zamislil pred tekmo, nisem mogel realizirati," je podobno kot Kosi razmišljal Čater.

Na štartu zaradi poškodbe ni bilo Mihe Hrobata, najvišje uvrščenega Slovenca v superveleslalomskem seštevku.

Dressen si je izpahnil obe rami
Nemec Thomas Dressen, tretji na prejšnjem superveleslalomu v Saalbachu, je storil napako, padel in si ob tem izpahnil obe rami. Obe so mu lahko takoj namestili nazaj, a še ni znano, ali si je poškodoval kakšno vez, je poročala nemška tiskovna agencija DPA.

Sorodna novica Superveleslalom v dolini Aoste: Suter in Brignone za globus

Tudi v Hinterstoder, kot v La Thuile, se je svetovni pokal alpskih smučarjev vrnil po štirih letih. A prvotni spored se je spremenil zaradi višje sile – snežne nevihte, ki je v noči na petek na progo nametala več kot 30 cm svežega snega. Petkovo alpsko kombinacijo so preložili na nedeljo, kjer so Avstrijci pač v igri za mali kristalni globus, medtem ko so za Slovence najzanimivejši veleslalom prestavili na ponedeljek.

Na svojem mestu je obstal le šesti superveleslalom zime 2019/20, do konca sezone pa sledita še dva, zaradi česar je boj za mali kristalni globus v tej disciplini še popolnoma odprt.