Ilka Štuhec je bila ob prihodu v cilj druga (takoj za Sofio Goggio), na koncu pa je lahko zelo zadovoljna tudi s petim mestom. Zadnjič je bila na tekmah svetovnega pokala med peterico pred natanko letom dni, ko je bila prav tako v Val d'Iseru na smuku četrta. Foto: EPA

Seveda sem zadovoljna z današnjim rezultatom. Vožnja je bila OK, seveda pa bi se dalo kakšen del odpeljati še boljše in hitreje. Generalno gledano sem zadovoljna tako kot se je izšlo."

Ilka Štuhec

Goggia, ki je z lepo prednostjo dobila oba smuka v Lake Louisu, je v čudovitem dnevu, ki se je naredil v francoskih Alpah, nastopila s številko 7 in zanesljivo (s prednostjo sekunde in pol) prevzela vodstvo. Takoj za njo je smučala Ilka Štuhec in bila v zgornjem drsalnem delu precej hitrejša od Italijanke (pri drugem vmesnem času za 40 stotink), v spodnjem (tehnično zahtevnejšem) delu pa je bila še vedno dovolj hitra, da je kljub kar visokemu zaostanku 1,37 sekunde prvič po letu dni ujela peterico, s čimer je močno popravil vtis po slabem uvodu v sezono, ko je skupaj osvojila le 26 točk (danes jih je 45).

Ilka Štuhec: Zelo sem stroga do sebe, zdaj vidim, da še znam
Sofia Goggia je bila nepremagljiva še na tretjem smuku letošnje sezone (tako uspešno je sezono nazadnje začela Ilka Štuhec leta 2016), skupaj pa je to njena 15. zmaga kariere v svetovnem pokalu. Foto: EPA

Ena točka Maruše Ferk
Če je bila Goggia, ki je po četrti zmagi sezone tudi prevzela vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala, v Kanadi razred zase, se ji je Američanka Breezy Johnson (v Lake Louisu dvakrat druga) tokrat približala na 27 stotink. Tretje mesto je v idealnih razmerah na odlično pripravljeni progi osvojila Mirjam Puchner, ki je bila še zadnja z manj kot sekundo zaostanka za Goggio. Pri drugem merjenju hitrosti je bila Avstrijka s 114,5 km/h najhitrejša. Maruša Ferk je s številko 38 zaostala 2,62 sekunde in je osvojila 30. mestu. Lara Gut Behrami je zbolela za covidom (ima le blažje simptome) in že zapustila Val d'Isere.

V nedeljo sledi še superveleslalomska tekma.