Prvi od dveh smukov v Kitzbühelu je ponudil razburljivo tekmo, ne pa tudi popolnega spektakla. Manjkali so gledalci (na vsaki od treh tekem ta konec tedna jih bo največ 1000) in skok v Mišnico. Zaradi močnega vetra so namreč start prestavili malce nižje. Smukači so se sicer spustili po Mišnici, a vanjo vstopili z majhno hitrostjo, zato skoka (tam lahko "nese" celo do 80 metrov) ni bilo. Tudi spremenjeni del pred prelomnico Hausberg in po njej je smuku vseh smukov vzel nekaj blišča, saj je postavitev zdaj bolj superveleslalomska, hitrosti pa nižje.
Kilde le na treningu improviziral z opremo
Ob porazu Avstrijcev in Švicarjev (brez uvrstitve na stopničke) je smetano pobral Norvežan Aleksander Aamodt Kilde. Uspel mu je izjemen smuk, odlično je drsel na "cesti" in bil natančen na tehnično zahtevnih delih. Njegova povprečna hitrost je skoraj dosegla 100 km/h (99,75). Čeprav je bil prejšnji petek najhitrejši na (skrajšanem) smuku v Wengnu, danes ni pričakoval zmage: "Nisem si mislil, da je to mogoče že tako kmalu po poškodbi. Neverjetno, še sam ne vem, kako sem bil lahko tako hiter. Na drugem treningu (39. mesto) sem poskušal nekaj spremeniti pri opremi, a ni učinkovalo, danes pa sem spet dirkal s starimi smučmi in razpletlo se je sijajno."
Prve stopničke za Blaisa Giezendannerja
To je Kildejeva 12. zmaga v karieri, šesta smukaška. Spomnimo, da si je lani strgal križne vezi in je moral na operacijo. Zdaj je vodilni tako v smukaškem kot superveleslalomskem seštevku svetovnega pokala. Postal je četrti Norvežan z zmago v kultnem Kitzbühelu. Pred njim so zlatega gamsa osvojili Atle Skaardal, Lasse Kjus in Kjetil Jansrud, ne pa tudi Aksel Lund Svindal. Presenetljivo je drugo mesto osvojil 41-letni Johan Clarey, še bolj presenetljivo pa je bil tretji s številko 43 še en Francoz, Blaise Giezendanner, ki to sezono do danes ni bil višje od 26. mesta v Bormiu.
Hrobat odličen v zgornjem delu
Najvišjo hitrost dneva je imel Steven Nyman, 138,67 km/h (v ciljnem smuku), ki je na 21. mestu končal tik pred Martinom Čatrom. Po odličnem Wengnu je Čater na Streif prišel precej samozavestnejši in ni smučal slabo. Premagal je na primer Dominika Parisa. Z 22. mestom je postavil svoj najboljši smukaški rezultat na tem prizorišču: "V preteklih letih sem imel tukaj nekaj težav, predvsem mentalno, ker je to eden najtežjih smukov. Danes tega ni bilo več, res sem si želel napadati. Hotel sem smučati čim hitreje, so pa bili odseki, ki jih je treba v nedeljo popraviti." Najboljši Slovenec je bil Miha Hrobat na 20. mestu: "Super zgornji del, tudi na 'cesti' so smuči dobro tekle. Potem morda manjše napake in ena malo večja po skoku Hausberg."
Hirscher se je predvsem zabaval
Vrhunec vsakoletnega svetovnega pokala zaznamuje tudi Marcel Hirscher, osemkratni dobitnik velikega kristalnega globusa, ki uživa v vlogi predtekmovalca: "To je najnevarnejši smuk na svetu. Do zdaj z njim nisem imel izkušenj, saj sem se ga moral med kariero zaradi lova na veliki kristalni globus vedno izogibati. Zdaj sem ga lahko odsmučal neobremenjeno in nisem si mislil, da bo tako zabavno," je povedal Hirscher. Zelo zanimivo bo videti, koliko bo zaostal na sobotnem slalomu, saj krožijo informacije, da je v tehničnih disciplinah še vedno zelo hiter.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje