...
16. Š. HADALIN          SLO        1,28
19. Ž. KRANJEC          SLO        1,36

Odstop: Matt

Sljeme je spet poskrbelo za izredno zanimivo tekmo, polno presenečenj, predvsem pa so bili presenečeni tekmovalci, ki so v ciljni areni le začudeno pogledovali proti semaforju. Številni so imeli med vožnjo dobre občutke, nato pa so razočarani zapustili prizorišče.

Na koncu se je najbolj smejalo Noelu, ki je predvsem po zaslugi odlično odpeljanega spodnjega dela najhitreje opravil z obema progama. Zenhäusern je na koncu zaostal za 7 stotink sekunde, tretjeuvrščeni Italijan Alex Vinatzer pa slabe tri desetinke (+0,29).

Hadalin izgubil mesto, Kranjec kar devet
Oba slovenska tekmovalca, Štefan Hadalin in Žan Kranjec, sta v finalu pokvarila svoji uvrstitvi s prve vožnje. Hadalin, ki je bil po prvi vožnji 15., je tekmo končal mesto nižje, Kranjec, ki se je v prvi vožnji uvrstil na rep deseterice, pa je bil na koncu 19. (+1,36). Najboljša slovenska uvrstitev na Sljemenu tako ostaja četrto mesto Mitje Valenčiča iz leta 2010. Vseeno pa so v slovenskem taboru zadovoljni, saj so se slovenski smučarji po treh zaporednih tekmah v Zagrebu vendarle dokopali do točk za svetovni pokal.

Sanjski večer za Marchanta in Braathna
Še najbolj si bosta nedeljsko tekmo v Zagrebu zapomnila Belgijec Armand Marchant in Norvežan Lucas Braathen. Marchant se je s štartno številko 40 uvrstil v finale, kjer je pridobil kar 15 mest in je osvojil 5. mesto (+0,49). Braathen je v finalu pridobil sedem mest in je bil šesti (+0,63). Za oba je bila to daleč najboljša uvrstitev v karieri. Zanimivo, Marchant je prvi slalom za svetovni pokal odpeljal prav v Zagrebu pred petimi leti.

Zadovoljen sem s pristopom obeh naših tekmovalcev. Razlike med najboljšimi so zelo majhne. Danes sta oba potrdila, da sta del širše slalomske elite, kar je lep obet pred januarskim nadaljevanjem sezone. /.../ Predvsem v prvi vožnji sta oba odpeljala odlično, v drugo sta bila malenkost slabša, kar pa ima ob tako zgoščeni konkurenci hitro posledico v izgubi nekaj mest.

Klemen Bergant, trener

Zadovoljstvo v slovenski reprezentanci
"Obe vožnji sta bili solidni, ne pa še povsem popolno sestavljeni v celoto. Vsekakor pa zdaj precej bolj pozitivno in optimistično zrem proti naslednjim preizkušnjam," je po tekmi dejal Hadalin, Kranjec je dodal: "Moje smučanje je bilo danes solidno, predvsem na prvi progi. Seveda, nekaj malenkosti bi lahko izboljšal, ampak tu v Zagrebu je proga takšna, da je treba smučati na polno, za višja mesta seveda skoraj brez napak." Trener Klemen Bergant je bil z nastopoma svojih varovancev zadovoljen. "Zadovoljen sem s pristopom obeh naših tekmovalcev. Razlike med najboljšimi so zelo majhne. Danes sta oba potrdila, da sta del širše slalomske elite, kar je lep obet pred januarskim nadaljevanjem sezone. /.../ Predvsem v prvi vožnji sta oba odpeljala odlično, v drugo sta bila malenkost slabša, kar pa ima ob tako zgoščeni konkurenci hitro posledico v izgubi nekaj mest," je povedal.