Drugi superveleslalom sezone je odprl sedemkratni zmagovalec pod Stelviem in častni občan Bormia Dominik Paris, ki pa je zelo hitro končal svoj nastop, saj je zdrsnil že po nekaj zavojih.
Dolgo je nato vodil Švicar Loic Meillard, šele s štartno številko 9 ga je z vrha izrinil Norvežan Aleksander Aamodt Kilde, ki je bil hitrejši za pol sekunde. A to ni bilo dovolj za zmago, na vrhu sta se do konca superveleslalomske preizkušnje zamenjala še dva tekmovalca.
Najprej je najhitrejši čas postavil Avstrijec Raphael Haaser, ki je predvsem zaradi dobro odpeljanega spodnjega dela za tri desetinke ugnal Kildeja, nato pa so bili gledalci priča nastopu dneva, saj se je po beli strmini spustil najboljši smučar sveta, Švicar Marco Odermatt.
Ta je ponovil podvig izpred natanko leta dni, ko je prav tako dobil superveleslalomsko preizkušnjo pod Stelviem. Že pri prvem vmesnem času si je nabral nekaj desetink prednosti, razvil je daleč najvišjo hitrost, samo v spodnjem delu je pridobil štiri desetinke, vodstvo pa prevzel za slabo sekundo (-0,98).
To je bila za 26-letnika, ki v svetovnem pokalu nastopa že devet sezon, 28. zmaga v karieri, 11. v superveleslalomu in četrta letos, potem ko je na najvišjo stopničko stopil v Val d'Iserju, še dvakrat v Alti Badii. Vse tri tekme je dobil v veleslalomu.
"To je bil še en popoln superveleslalom. V mislih sem imel dober načrt. Pametno sem smučal, kjer sem moral, in pritisnil, kjer sem lahko, in bilo je popolno. Na takšnih strminah je treba dobro smučati. Če zdaj vse deluje, me bo verjetno težko premagati," je dejal Odermatt.
Zmagovalec četrtkovega smuka, Francoz Cyprien Sarrazin, si je od superveleslaloma veliko obetal, a je, tako kot Paris, svoj nastop končal že po nekaj zavojih. Njegova najboljša uvrstitev v tej disciplini tako ostaja 4. mesto, ki ga je letos osvojil v Val Gardeni.
Nastopila sta tudi dva Slovenca. Martin Čater je odstopil kmalu po tretjem merjenju vmesnega časa, Miha Hrobat, ki je navdušil na četrtkovem smuku, je prišel do cilja, a z zaostankom dobrih treh sekund in pol (+3,59) ostal brez točk.
Ob visokih številkah mora biti vožnja res odlična
“V superveleslalomu imamo problem, da imamo visoke številke in mora nato biti vožnja zares odlična, da si lahko izboriš dober rezultat. Martin je bil vse do zadnjega vmesnega časa v igri za mesta do 20, a je nato napravil napako in odstopil. Miha je naredil napako pred strmino in nato brez hitrosti ni mogoče računati na dober rezultat s številko 51. Je res, da smo v super G malce slabši kot v smuku in je treba na tem še nekaj delati. Bormio tako zapuščamo z malo mešanimi občutki, saj smo imeli eno dobro in eno slabšo tekmo," je po tekmi dejal trener hitrih disciplin v slovenski reprezentanci Aleš Gorza.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje