Odermatt je velik korak k zmagi naredil že v prvi vožnji, v kateri je zlasti v spodnjem delu kar letel in si nabral več kot sekundo naskoka pred najbližjim zasledovalcem, Avstrijcem Stefanom Brennsteinerjem. Norvežan Aleksander Aamodt Kilde, ki je nastopil s štartno številko 16, je zaostal 1,15 sekunde.
Prednost je nato v finalu še povečal in se razveselil 29. zmage v svetovnem pokalu, 12. v veleslalomu. To je bila sicer zanj peta zmaga v letošnji sezoni, potem ko je slavil že v Val d'Iserju, Alti Badii (2-krat) in Bormiu, kjer je tekmece ugnal v superveleslalomu.
Odermattu ni bilo treba tvegati
"Zelo zahtevna tekma, vesel sem, da je uspešno za mano. Prva vožnja je bila dobra, druga malo manj, a v takih razmerah, v vlažnem in deloma tudi mehkem snegu in v zelo slabi vidljivosti, mi po prednosti, ki sem si jo priboril v prvi vožnji, res ni bilo treba tvegati, da sem prišel do zame res prestižne zmage. Vsaka zmaga je lepa in sladka, a ta v Adelbodnu je zame nekaj posebnega. Je le domača tekma, res je lepo osrečiti fantastične navijače in nato opazovati, kako se veselijo," je po velikem slavju povedal Odermatt.
Kilde prvič do veleslalomskih stopničk
Ljubljencu domačega občinstva se je v finalu še najbolj približal Kilde, ki je z izjemno drugo vožnjo prvič v karieri stopil na stopničko v tej disciplini. Tretji je bil Hrvat Filip Zubčić, 12. po prvi vožnji, ki je z izjemnim nastopom v finalu pridobil kar devet mest.
Slab dan za Kranjca, Hadalina
Povsem pa se je veleslalom ponesrečil najboljšemu slovenskemu alpskemu smučarju Žanu Kranjcu, ki je zasedel zanj zelo skromno 21. mesto. Tekmovalec, ki je nazadnje na najvišjo stopničko stopil prav v Adelbodnu, je tekmo začel s štartno številko 1, ki pa mu ni prinesla sreče. Nekaj časa je bila pod vprašajem celo njegova uvrstitev v finale, a mu je na koncu s 27. časom (2,45 sekunde za Odermattom) le uspelo. Resnici na ljubo je imel nekoliko slabše razmere, ki so se izboljšale približno četrt ure po začetku, kar so izkoriščali predvsem tekmovalci z višjimi številkami. Štart tekme so sicer zaradi slabših vremenskih razmer spustili nekaj metrov nižje. Nekaj časa je bila pod vprašajem celo njegova uvrstitev v finale, a mu je na koncu s 27. časom (2,45 sekunde za Odermattom) le uspelo.
V finalu je sicer pridobil šest mest, kar pa ni zadovoljilo njegovih apetitov. To je bila zanj najslabša uvrstitev v veleslalomu po Kranjski Gori 13. marca 2021, ko je bil 22. Drugi slovenski predstavnik, Štefan Hadalin, se ni uvrstil v finale, bil je 62. z zaostankom štirih sekund in pol.
Kranjec: Treba bo malce premisliti
"Nisem zadovoljen z rezultatom. Obe vožnji sta bili zelo podobni, druga je bila za malenkost boljša, predvsem smučanje na zadnji strmini. V obeh vožnjah sem veliko izgubljal predvsem pri prvih dveh vmesnih časih in še sam točno ne vem, zakaj. Vse skupaj bo treba malce premisliti in nato potrenirati, da bo ponovno bolje. Težko rečem, da je bila številka ena slabša. Zagotovo ni pretirano vplivalo na moj rezultat, tudi Odermatt je imel samo številko 3 in vemo, kako je šel. Predvsem je bilo krivo moje smučanje, saj nisem našel prave hitrosti," je po tekmi dejal razočarani Kranjec.
Bergant: Izplen je tak, kot je
"Žan se ni znašel, čeprav je vmes zamenjal model smuči. Pogoji so bili težki, a so bili enaki za vse. V zadnjem tednu v takih razmerah nismo trenirali, oziroma ni nihče. Žan ima v teh razmerah določene težave, saj so njegove nastavitve bolj za ledene terene. Ni se znašel, mučil se je. Sicer je poskušal, a izplen je tak, kot je," pa je povedal glavni trener slovenske moške alpske smučarske reprezentance Klemen Bergant.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje