Petra Vlhova je znova blestela na progi Crveni spust na Sljemenu. Foto: EPA

V finalu se je na prvih štirih mestih ohranila razvrstitev iz prve vožnje. Vlhova je v Zagrebu prvič slavila pred natanko enim letom, nato pa dobila še naslednje štiri slalome, tudi uvodna dva v sezoni 2020/21 v Leviju.

Zadnji štirje nastopi v drugi vožnji na Sljemenu

Na Semmeringu na zadnji ženski tekmi leta 2020 prvič ni bila na slalomskih stopničkah po 395 dneh. To je bila že njena 18. zmaga v svetovnem pokalu in enajsta slalomska. 26-letnica vodi tako v skupnem seštevku svetovnega pokala kot tudi v slalomskem seštevku.

Slovakinja je naredila kar nekaj napak v drugi vožnji, a ji je uspelo ohraniti minimalno prednost pred Avstrijko Liensbergerjevo, ki tako še čaka na prvo zmago v svetovnem pokalu. Tretje mesto je pripadlo Švicarki Michelle Gisin, ki je zaostala 22 stotink.

Vlhova se je veselila tretje letošnje slalomske zmage. Najboljša je bila tudi v Leviju in Courchevelu. Foto: EPA

Zelo blizu najhitrejšim trem je Mikaela Shiffrin. Štirikratna zmagovalka slalomov na Sljemenu je na četrtem mestu za vodilno zaostala 27 stotink sekunde.

Vlhova presenečena, ko je zagledala zeleno barvo na semaforju
"Na drugi progi je bilo res težko. Tekmice so bile zelo hitre, še posebej Liensbergerjeva. Proga je bila popolnoma uničena. Bila sem na meji, hitreje preprosto ni šlo. Vseskozi sem imela občutek, da nisem dovolj hitra in presenečena sem bila, ko sem v cilju zagledala zeleno barvo na semaforju," je poudarila Vlhova.

Meta Hrovat je s prvim nastopom lahko zadovoljna, na razriti drugi progi pa se ji ni izšlo po načrtih. Foto: Reuters

Hrovatova v finalu izgubila devet mest
Po treh slalomskih ničlah je znova obe slalomski vožnji opravila Meta Hrovat, ki pa je v celoti lahko zadovoljna le s prvo vožnjo. Na progo Crveni spust se je podala s številko 25, uspešno pobirala vse luknje ter za vodilno Vlhovo zaostala 2,40 sekunde za 14. čas.

Gorenjka je v finalu za devet mest pokvarila izhodišče s prve proge. Najhitrejša na drugi progi Nastasia Noens je ostala v vodstvu tudi po nastopu slovenske finalistke, ki je sicer imela na startu krepkih 1,06 sekunde zaloge pred Francozinjo, na progi so se kopičile napake in v cilj je prišla z zaostankom 98 stotink sekunde za takrat deseti čas. Nobena od tekmovalk, ki so nastopile za njo, ni naredila večjih napak in Hrovatova je zdrsnila na 23. mesto.

Nastop Mete Hrovat v finalni vožnji

Bucikova odstopila na prvi progi
Na startu prve vožnje v Zagrebu so bile štiri Slovenke. Ana Bucik po Semmeringu, kjer je bila 31., na drugem slalomu po vrsti ni nastopila v finalu. Po spodbudnih vmesnih časih, na podlagi katerih bi se uvrstila v drugo vožnjo, je Goričanka padla na ciljni strmini in ostala brez uvrstitve.

Slokarjeva prepočasna za dve desetinki
Neja Dvornik je bila prepočasna za še en nastop (43. mesto; +4,83). Tudi Andreji Slokar (+3,93) se ni uspelo prebiti v finale, čeprav je bila s številko 53 blizu nove senzacije. Od drugega kariernega finala sta jo na 31. mestu ločili dve desetinki sekunde.

Zagreb bo v sredo gostil še moški slalom.