Ob 15.45 sledi še klasična mešana štafeta, glavni trener Janez Marič se je odločil, da bo Slovenija nastopila v postavi Živa Klemenčič, Anamarija Lampič, Miha Dovžan in Toni Vidmar.
Zaradi bolezni na Finskem še vedno ni Polone Klemenčič, ki pa se bo ekipi predvidoma lahko priključila že naslednji konec tedna.
Biatlonska konkurenca je iz leta v leto močnejša, kar kažeta tudi startni listi jutrišnjih tekmovanj. Na obeh tekmah bo nastopilo kar 25 ekip.
Sezona na Pokljuki se bo s tekmo alpskega pokala začela že med 20. in 22. decembrom. Februarja pa bo Pokljuka prvič gostila svetovno prvenstvo v parabiatlonu, kar bo tudi premierni SP Mednarodne biatlonske zveze v samostojni organizaciji.
"Na mednarodni zvezi smo se odločili, da tekmovanje gosti eno od uveljavljenih prizorišč svetovnega pokala. Za nas je to zelo pomembna tekma, s katero kažemo svojo družbeno odgovornost," pravi generalni sekretar pokljuških tekmovanj Tim Farčnik in ne skriva, da bo zaradi posebnih potreb sodelujočih tudi organizacija poseben izziv.
Na Pokljuki pričakuje od 70 do 90 tekmovalcev, ki bodo nastopili v konkurenci gibalno oviranih, slepih in slabovidnih ter sedečem biatlonu. "S prireditvijo bomo nedvomno dvignili tudi vrednost svojih delnic v mednarodni biatlonski družini, kar je pomembno tudi za sestavo koledarja koledarja od 2026 do 2030," še dodaja Farčnik.
Glavni dogodek sezone bo marčevski svetovni pokal, a na Pokljuki napovedujejo pestro sezono. S prvim snegom sredi novembra so na Rudnem polju že pripravili 2,5 kilometra prog za tekmovalce in rekreativce.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje