Cene Prevc je bil pred tem v svetovnem pokalu najvišje na petem mestu. Foto: EPA

Norvežan, šesti po prvi seriji, je s finalnim skokom 144,5 m za 5,1 točke premagal Karla Geigerja, ki je bil po prvem skoku peti. Cene Prevc je v finalu pristal pri 133,5 m, kar je na koncu pomenilo 8,2 točke zaostanka za zmagovalcem.

Zgodovinska tekma Ceneta Prevca

S tem je 25-letnik iz Selške doline prvič stal na stopničkah na posamičnih tekmah za svetovni pokal. Do zdaj je bil najvišje na petem mestu. Pred tem je zbral dve uvrstitvi na oder za zmagovalce na mešanih ekipnih tekmah, dvakrat pa tudi na ekipnih tekmah za moške.

"Vse je enkrat prvič! Zelo sem vesel stopničk. Sploh prvi skok je šel zelo lepo "po luft". Hitro sem se pošalil, da je šla Nika Križnar čez 150 metrov in to ni nikomur podobno, da me ženska preskoči. Rezerve torej so. Morda na olimpijskih uspe zborbati dalje!" je povedal Cene Prevc.

Lindvik je zmagal šestič v karieri, nazadnje je bil na najvišji stopnički pred dvema tednoma v Zakopanah.

Marius Lindvik bo v Pekingu v najožjem krogu favoritov za naslov olimpijskega prvaka. Foto: EPA

Kobajaši v finalu le meter manj od rekorda naprave
Z 12. mesta na četrto se je povzpel Rjoju Kobajaši, ki je v finalu poletel 152 metrov, le en meter manj od rekorda skakalnice. Med deseterico sta od Slovencev končala še Timi Zajc na 9. in Lovro Kos na 10. mestu. Točke sta osvojila še Anže Lanišek na 15. in Peter Prevc na 20. mestu.

Cene Prevc po prvi seriji 14 točk pred Lindvikom
Cene Prevc je imel v prvi seriji najdaljši skok 148 m, kar je pomenilo tri točke naskoka pred Daikijem Itom (144,5 m) in 7,4 pred tretjeuvrščenim Markusom Eisenbichlerjem (144 m). Skoraj deset točk zaostanka je imel četrti Jukija Sato, več kot deset pa peti Geiger. Lindvik je zaostajal več kot 14 točk.

Uspešen teden za skakalce

Preostalih Slovencev po prvem skoku ni bilo med deseterico. Timi Zajc je bil enajsti, mesto pred sobotnim zmagovalcem Rjojujem Kobajašijem. Tik za njim je bil Lovro Kos. Peter Prevc je bil 19. in Anže Lanišek 21. Brez finala je ostal Žiga Jelar (35.).

Hrgota: Lahko gremo mirno na olimpijske igre
"Končno tudi prve stopničke za Ceneta, mislim, da si jih je kar zaslužil. Kar nekaj tekem so se mu izmikale, zdaj pa se mu je poklopilo in je odličen tretji. Preostali fantje so skakali solidno, ne najboljše. Ponovno imamo tri med deset, Timi deveti po včerajšnjih težavah. Lovro deseti, osmoljenec Anže z zelo dobrim skakanjem danes, predvsem v finalu mu je zmanjkalo podpore. Mislim, da smo s skakanjem lahko zadovoljni in mirno lahko odpotujemo na Kitajsko ter se veselimo olimpijskih iger," je povedal trener Robert Hrgota.

Geiger v skupnem seštevku znova pred Kobajašijem
V skupnem seštevku je Geiger znova prehitel Kobajašija, ki se je na vrh povzpel po sobotni zmagi. Nemec ima pred Japoncem tri točke prednosti.

Že v nedeljo za medalje v Pekingu
Skakalci bodo v ponedeljek odpotovali v Peking, kjer jih v nedeljo čaka boj za olimpijske medalje na srednji napravi.