Andreja Mali je z enim zgrešenim strelom osvojila 30. mesto. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Rusinja, ki je zmagala prvič v tej sezoni, je morala enkrat v kazenski krog, Belorusinja dvakrat. Na zmagovalni oder se je povzpela še Švedinja Helena Ekholm. Vodilna v svetovnem pokalu Magdalena Neuner je bila četrta. Za presenečenje dneva je s 6. mestom poskrbela Kitajka Džialin Tang, ki je bila edina med prvo deseterico brezhibna na strelišču.

Od slovenske trojice je točke svetovnega pokala osvojila le Andreja Mali, ki je z enim zgrešenim strelom osvojila 30. mesto in s tem 11 točk. Teja Gregorin je bila 49. (zasledovalno tekmo je sicer ujela, toda na njej ne bo nastopila), Lili Drčar pa je bila na svoji uvodni tekmi sezone 87.

Malijeva zadovoljna s hitrim streljanjem
"Predvsem sem zadovoljna, da sem izpolnila svoj cilj, ki je bil usmerjen v hitrejše streljanje. Tek ni tako močan kot npr. v Östersundu, streljanje pa je dokaj solidno. Mogoče sem bila le malo prepočasna za prvi strel stoje, zato sem tudi zgrešila," je povedala Malijeva, medtem ko je Gregorinova tarnala nad slabim počutjem: "Enostavno se ne morem spočiti, kar spala bi ves dan. To ne more biti v redu. Morda posledice kratkega prehlada šele prihajajo za menoj."

Šprint, 7,5 km (Ž) *
1. O. ZAJCEVA RUS 20:36,6 (1) 2. D. DOMRAČEVA BLR +13,9 (2) 3. H. EKHOLM ŠVE 30,2 (1) 4. M. NEUNER NEM 44,9 (2) 5. V. SEMERENKO UKR 55,7 (1) 6. M. DORIN HABERT FRA 59,6 (1) . D. TANG KIT 59,6 (0) 8. W. NOWAKOWSKA-Z. POL 1:02,4 (1) 9. K. MÄKÄRÄINEN FIN 1:02,7 (3) 10. N. DUBAREZAVA BLR 1:06,5 (1) ... 30. A. MALI SLO 1:52,5 (1) 49. T. GREGORIN SLO 2:30,2 (3) 87. L. DRČAR SLO 4:53,0 (5) * - zgrešeni streli/kazenski krogi