Tina Maze lahko že v nedeljo postane zmagovalka skupnega seštevka svetovnega pokala. Foto: Reuters
Tina Maze

Najboljša smučarka na svetu je s časom 1:43,43 za 13 stotink prehitela Norvežanko Lotte Smiseth Sejersted. Znotraj sekunde so se zvrstile še Španka Carolina Ruiz Castillo (0,33), Italijanka Daniella Merighetti (0,70) in Švicarka Fabienne Siter (0,88).

Alpski smučarji so opravili prvi trening smuka za tekmo svetovnega pokala v Garmisch Partenkirchnu. Najhitrejši je bil Švicar Patrick Küng, ki je za 17 stotink sekunde premagal Italijana Wernerja Heela, 25 stotink sekunde pa je na tretjem mestu zaostal Avstrijec Klaus Kröll. Andrej Šporn je bil 25. z zaostankom 1,25 s. Boštjan Kline je dosegel 49. čas (+2:38), Klemen Kosi 55. (+2:60), Rok Perko pa ni prišel do cilja.

Enajst tekem pred koncem ima Mazejeva v skupnem seštevku pred Mario Höfl Riesch 888 točk naskoka. Veliki kristalni globus si lahko Črnjanka teoretično zagotovi že ta konec tedna, ko sta v Meribelu na sporedu smuk in superkombinacija.