Tina Maze je blestela predvsem v 1. vožnji, na kateri je prikazala eno najboljših voženj v sezoni. Foto: Reuters
Kathrin Zettel in Elisabeth Görgl
Kathrin Zettel in Elisabeth Görgl sta proslavili dvojno avstrijsko zmago. Foto: Reuters
Tina Maze
Tina Maze je odlično formo potrdila prejšnji teden v Banskem, ko se je dvakrat zavihtela na stopničke. Foto: Reuters
Tina za las zgrešila stopničke
Finalna vožnja Tine Maze
Prva vožnja Tine Maze

Zmagala je Avstrijka Kathrin Zettel, ki je po prvi vožnji zaostajala le za Mazejevo. Drugo mesto je pripadlo še eni Avstrijki Elisabeth Görgl (+0,12), ki je s tem v veleslalomskem seštevku na tretjem mestu prehitela prav Tino Maze. Na najnižjo stopničko je stopila Finka Tanja Poutiainen (+0,52). Točke je osvojila še Mateja Robnik, ki je v finalu pridobila sedem mest in končala kot 17.

V drugi vožnji dosegla 28. čas
25-letna Črnjanka je na drugi progi dosegla le 28. čas, s čimer je padla na četrto mesto, kar je izenačitev njenega drugega najboljšega izida sezone v tej disciplini. Boljša je bila le v Mariboru, kjer je zmagala. 17. stopničke v karieri je zgrešila za 26 stotink.

V drugo je težko lovila idealno "linijo"
"Moji občutki so mešani. Druga proga je bila zelo težka, proga je bila že zelo 'izvožena', zato je bilo težko loviti pravo linijo. V prvo sem smučala zelo dobro, žal mi je le, da sem za las zgrešila stopničke," je Tina Maze vtise po tekmi delila Radiu Slovenija.

Mazejeva izkoristila ugodno številko
Najboljša slovenska smučarka zadnjih let se je v oblačnem vremenu na prvo progo podala s štartno številko ena in jo presmučala brez napak. Prve štartne številke so bile zelo ugodne, kar priča tudi to, da se je prvih šest smučark razvrstilo glede na štartne številke. Nekaj podobnega se je zgodilo tudi na drugi progi, saj so prve tri čase dosegle prve tri tekmovalke, ki so se podale na progo z višinsko razliko 380 metrov. Od Slovenk sta v 1. vožnji nastopili še Maruša Ferk in Ana Drev. Prva je bila prepočasna za vnovični nastop, druga pa je odstopila.

Z zmago bi prehitela Matejo Svet
Mazejeva je doslej v svetovnem pokalu slavila sedemkrat, nazadnje januarja v Mariboru. Vse zmage, razen lanske smukaške v St. Moritzu, so veleslalomske. Na lestvici slovenskih zmagovalk v svetovnem pokalu si tako prvo mesto še vedno deli z legendarno Matejo Svet. Od njiju je boljši le Bojan Križaj, ki je med elito slavil osemkrat.

Jutri čaka dekleta v Nemčiji še nastop v slalomu.