Slovenska štafeta v postavi Miha Dovžan, Jakov Fak, Polona Klemenčič in Anamarija Lampič je v dežju in pri spomladanskih temperaturah nastopila solidno ter se med kar 25 mešanimi štafetami uvrstila med deseterico.
Izkušeni Dovžan, ki mu je glavni trener Ricco Gross dal prednost pred dobrimi dosežki mladih Lovra Planka in Antona Vidmarja, je po prvem streljanju, ko je imel eno popravo, zasedal 5. mesto. Na drugem pa je moral v kazenski krog in zdrsnil na 19. mesto. Ob prvi predaji je vodila Francija pred Nemčijo in Norveško, Slovenija je bila 17.
Drugi Slovenec v tekaški smučini, Fak, je na prvem streljanju zadel vse strele, na drugem pa je enkrat popravljal in Slovenci so se dvignili na 12. mesto. Na drugi predaji so bili v vodstvu Nemci pred Francozi in Norvežani, Fak je pridobil še eno mesto in Poloni Klemenčič predal kot 11.
Ta je na prvem strelskem nastopu morala sprožiti dva dodatna strela, na drugem pa še enega. Pred nastopi zadnjih tekmovalcev je vodila Francija, za njo so bile Švica, Norveška, Švedska in Nemčija. Slovenija je bila na 10. mestu.
Anamarija Lampič je kot zadnja Slovenka v smučini leže streljala brezhibno, stoje pa je morala trikrat popravljati. Kljub temu je pridobila eno mesto in v cilj prišla deveta.
Kaj so povedali Slovenci?
"Začel sem zelo dobro. Tudi prva dva strela stoje sta bila dobra, nato pa sem začutil noge. Prehod na strelišče tukaj je zahrbten. Nadaljevanje je bilo vse težje in na koncu sem se prav tresel in ni šlo. Žal svoje priložnosti nisem izkoristil," je po tekmi povedal Dovžan.
"Tekaško je bilo solidno, stoje pa sem zgrešil en strel, ki sem ga relativno hitro popravil. Poskušal sem pridobiti čim več, ni pa mi Polone uspelo priključiti drugim, da bi tekla s katero od tekmic," je nastop na tekmovališču, kjer je v preteklosti že dosegel dve zmagi v svetovnem pokalu, ocenil Fak.
"Žal nisem imela nikogar pred sabo, zato sem šla svoj tempo. Leže sem popravljala na strelišču, pri tem pa sem prvič prehitro sprožila in morala streljati še drugič. Žal mi je te poprave, pa tudi tekaško še nisem povsem tam, kjer si želim biti. Na vrhu klancev sem izgubljala preveč," je dejala Klemenčič.
"Zelo solidno, čeprav tekaška raven še ni povsem tam, kjer sem bila. Mislim, da bo na vsaki tekmi boljše. Streljanje leže je bilo super, stoje pa so se mi malo zatresle noge. A res sem si želela izogniti kazenskemu krogu, saj je bil sneg izjemno slab," pa je svoj nastop opisala Lampič.
Lani Slovenija 12.
Norveška je bila prva favoritinja uvodne tekme SP-ja, Francija z močno žensko dvojico pa je na stavnicah kotirala takoj za njo. Ti dve reprezentanci sta tudi zmagali na letošnjih dveh tekmah v svetovnem pokalu. Slovenska četverica je bila na začetku sezone 12. v Östersundu, januarja pa 11. v Antholzu.
Norveška je tudi branila naslov, saj je lani v Oberhofu slavila pred Italijo in Švedsko. Slovenija je tedaj zasedla 12. mesto. Pred 11 leti, ko je bilo prvenstvo prav tako v Novem Mestu, so se Slovenci zavihteli na peto mesto, leto prej na SP-ju 2012 v Ruhpoldingu pa je Slovenija v postavi Andreja Mali, Teja Gregorin, Klemen Bauer in Jakov Fak celo osvojila srebrno medaljo.
Fak leta 2013 bronast v sprintu
Prvenstvo v Novem Mestu na Moravskem bo trajalo vse do 18. februarja. Slovenske barve bodo v prihodnjih dneh predstavljali še Matic Repnik pri biatloncih ter Lena Repinc in Živa Klemenčič pri biatlonkah, v živo pa si bo del tekmovanja ogledala tudi mladinka/rezerva Kaja Zorč.
Na lanskem prvenstvu v Oberhofu je bila najuspešnejša Norveška (5-5-3) pred Švedsko (3-3-5). Med posamezniki je izstopal superzvezdnik Johannes Thingnes Boe, ki je osvojil pet zlatih, srebrno in bronasto kolajno. Slovenija je lani ostala brez odličja, lepe spomine na prvenstvo 2013 v Novem Mestu pa ima Fak, ki je tukaj osvojil bronasto odličje v sprintu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje